Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Ocak 2020 )

Haydar Dümen 8 Ocak 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

08 Ocak 2020, Çarşamba 07:21 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
.

.

Karım hoşlanmıyor

5 yıldır evliyim. Karım cinsel ilişki için “Olmasa da olur” diyor. Ama ben istekliyim. Ben istersem ancak oluyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, zor bir konu. Kadınlarda soğukluk kolay giderilmiyor. Senin çok açık onunla konuşman, sevecen ve romantik bir ortam yaratman gerekiyor. Bazı teknik ve fantezileri de kullanmak zorundasın. İlaçla pek değil ama ruhsal ve psikolojik olarak bir uzmandan yardım alabilirsin.

Sperm gelmiyor

18 yaşındayım. Bir saat mastürbasyon yapıyorum, benden hiç sperm gelmiyor. Ne yapmalıyım? Doktora gitmeye utanıyorum.

CEVAP

Değerli okurum, niye utanıyorsun? Doktor ne yapsın seni? Sağlık ve mutluluk için hemen harekete geç.

Hemen ateş alıyor

22 yaşındayım. Günde 5 defa mastürbasyon yapıyorum, ileride sorun yaratır mı? Bir kız görünce dayanamıyorum, benimki hemen ateş alıyor. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, senin tabanca ileride paslanıp tutukluk yapınca “Ne ettim be ya” diyeceksin. Güzel eşin yatağında yatarken onu gözün görmeyecek. Tuvalete koşup mastürbasyon yapacaksın. İster devam ister geleceğini hesaba katarak iradeni kullan.

Kızlık zarım esnekmiş

22 yaşında kızım. Sevgilimle sürtünme yoluyla ilişki girdik. İlişkiden sonra bana “Bakire değilsin” dedi. Kendimden eminim ama tedirgin oldum. Doktor zarımın esnek olduğunu söyledi. Evlenince sorun yaratır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, kendinle barışık olmalısın. Kızlık zarı esnekse kanamıyor. Birçok kızda bu böyle. Doğa öyle gerektirmiş, öyle yaratmış. Ayrıca kızlık zarı namusun, erdemin bekçisi olmuyor. Büyük olasılıkla evlendiğinde kanama olmayacak. Esnek dersin olur biter.

Acı çekiyorum

21 yaşında kızım. Sevgilimle 1 hafta önce ilişkiye girdik, canım yandı. Sebebi sevgilimin penisinin çok büyük olmasıydı. İlişkimiz evliliğe giderse bu sorun devam eder mi?

CEVAP

Sevgili yavrum, evliliğe gitmenizi dilerim. Evlilik erken ama ayrılık da psikolojik yara bırakacak izler yaratacağından ben evlilik olacakmış gibi söylüyorum. Zamanla alışacaksın, ağrıların azalacak. Dahası o ağrıyı yok etmemin çaresini bizler bulacağız.

Eşim beni istemiyor

Piyasadaki büyütücü ürünler kalıcı çözüm sunar mı? Çözüm ameliyat mı? 15 santim uzunluk en fazla kaç olur? Bana yol gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, senin ağzından 15 sözcüğü çıktı. Bu anatomi kitaplarının dünya çapındaki normal ölçüsüdür. Ameliyatla taş çatlasa 2 santim büyür. Minare gölgesi ve davul tozunun satana çok faydası olur. Ona bir helikopter bile aldırır. Cepten paralar akar, ruhun duymaz. Kadınların cinsel zevklenmeleri penis boyu ile ilgili değil.

Penisim büyümedi

18 yaşındayım. Penisim küçük olduğu için ilaç kullandım ama gelişme olmadı. Bir doktora gitmem gerekir mi?

CEVAP

Değerli okurum, doktora gerek yok. Ağızdan alınan ilaçlarla penis büyümez. Bilmediğin ilaçları almak da işine yaramaz. Penisin boyunu vermediğin için net cevap alamıyorsun. İleride bir sorun çıkarsa çözüm bulunur.

Azaltamıyorum

20 yaşındayım. Çok mastürbasyon yapıyorum. Azaltmaya çalışıyorum, olmuyor. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, azaltacaksın. Yani biri gelip elinden mi tutacak? Ya da bazı ilaçlar vererek seni serseme mi çevirmemiz gerekir? İradesizliğin bir faturası olur. Sigara, alkol, kumar gibi alışkanlıkların faturası ağır olur. Ve ancak siz kendinize yardım edersiniz.

Boşalamıyorum

21 yaşındayım, haftada 3-4 kez mastürbasyona yapıyorum. İki, üç kez kadınlarla ilişkiye girdim. Heyecandan mı yoksa kendimi sıkmaktan mı? Bir türlü boşalamıyorum. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum 1) Mastürbasyona şartlandın. 2) Heyecan ve utangaçlık. 3) Duygusal yapın. Bunları aşman için antrenmana ve deneyime ihtiyacın var. Ama hiçbir hastalığın yok. Kafaya takma, acele de etme çok da geç kalma. Ancak ortam rahat olmalı.

Neden orgazm olamıyor?

19 yaşındayım. Kendimden 2 yaş büyük bir sevgilim var. Günde 3-4 kez boşalıyorum. O hiç boşalmıyor. Titriyor, boşaldığını söylüyor. Beni üzmemek için mi böyle yapıyor?

CEVAP

Değerli okurum, sana ne onun orgazm olup olmamasından. Dış tarafları denetim altına almışsın, iç yapının da dizginleri sana mı geçsin istiyorsun? Birçok kadın orgazm olamıyor. Sen üzerine düştükçe kız arkadaşının orgazm olacağı varsa da olmaz. Belki onun orgazmı yaşaması öyledir.

Ya yetmezse?

Penisim 11 santim. Çok ince ve ben karşı cinse yetmeyeceğini düşünüyorum. Büyütmek ve kalınlaştırmak istiyorum. Acaba mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, yeter. Biraz büyü, okulunu bitir işini kur. Kadın ve kız arkadaşlarınla ilişkilerini iyi ve olumlu çerçevelerde sürdür. Tabii ki bazı fırsatları da değerlendirirsin.

Kocamın gözü kadınlarda

5 yıllık evli kadınım. Kocam başka kadınlara bakmayı hiç bırakmadı. Haftada 4 kez ilişkiye giriyoruz. Sizce onu tatmin etmiyor muyum?

CEVAP

Sevgili okurum, haftanın 4 günü iyi bir ritimdir. Sanırım, yıllar içerisinde ruhuyla da sana bağlanır. Ama bir ihtimal dışarıda arayışa da girişebilir. Bu konuda yüzleşme. Çok üzerine gitme. Sıcak davranan kazanır.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kız dalga geçiyor

Erken boşalmam var, 3 dakika sürüyor. Çözüm diye 15 liraya geciktirici krem aldım, sürerken boşaldım. Kız arkadaşıma çok mahçup oluyorum. “Sen tek başına hallediyorsun” deyip ilişkiye girmiyor, dalga geçiyor.

CEVAP

Oğlum ben mi sana geciktirici al dedim? Niye itibar ediyorsunuz internetteki şartlatanlıklara? İnternette adımı kullanan birçok ilaç, ürün var. Benim bunlarla ilişkim yok. Sadece muayenehanem ve gazetem var. Gerisi sahte, yalan. Bunu okurlarım bilsin istiyorum. Gelelim sana; kız haklı, iştahla sofraya oturuyor. Bir kaşık aldı, alacak, ağzına gidene kadar dökülüyor. Tedavisi var ama konunun uzmanına git. Kesin tedavisi var. Bilimi asla yok etme, şarlatanlara güvenme. Bana da bilgi vermeyi ihmal etme.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Eritirsem uzar mı?

1.80 boyunda, 74 kiloyum. Göbeğim ve kasıklarımda yağ var. Acaba yağı eritirsem ve kilo verirsem cinsel organım 3-4 santim uzar mı?

Değerli okurum, durum biraz karışık. Hataya yani yanlışa düşmeden, görmeden karar vermeyelim. Önce bu konularla ilgili uzmanla konuşsan iyi edersin. Geçmiş olsun. Umarım mutlu haberlerini benimle de paylaşırsın. Bazı olgularımız işi olumsuz ya da olumsuz bildirmez. Aslında beklediğimiz haberler hep bunlardır. Hekimliğin de teşekkürü geri dönüş almaktır.

Eşim çok buluyor

20 yıllık evli ve 45 yaş civarındayız. Eşim haftada 3 kez seks yapmayı çok buluyor. Ben de az buluyorum. Konuya açıklık getirir misiniz?

Değerli okurum, ben senden yanayım yeter ki eşini yorma. Ayrıca onun ruh durumunu da düşünmelisin. Kırgınlıklar varsa giderilmeli, bu konuda onore de edilmeli. Yalnız maddi teşekkürler yetmez, ruhunu fethetmeli, onu istekli hale sen getirmelisin. Sayısal değerler normalde bir zaman diliminden sonra aranır. Sizler de arayacaksınız. Doğanın kuralı. Sayınızı yaşına göre idealde tutun, eşinle de ortak karar alın.

GÜNÜN SÖZÜ

Nankör vicdan azabını yapay bir iyilik kimliğiyle susturmaya çalışır. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Ocak 2020 )