Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Haziran 2020)

Duygusal ilişkilerin ilk adımı flört. Çünkü kadın ve erkek birbirini tanıdıkça sever, bağlanır. Sohbet etmek, güneşin batışını izlemek, sorumlulukları paylaşmak derken ilişki derinleşir, sevgi gün geçtikçe artar. Bu süreyi iyi değerlendirin. Bir arada olmanın tadını çıkarın ki aşkınız da sizinle büyüsün.

09 Haziran 2020, Salı 07:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Eski sevgili dost olur mu?

Kız arkadaşım var. Eski erkek arkadaşından ayrıldığını söylemişti. İlerleyen zamanlarda bana, “O benim dostum” dedi. Sebebi nedir?

CEVAP

Değerli okurum, o da dosttur, sen de dostsun, daha on tane dostu olabilir. Bu ilişkiler cinsellikten arınmış düzeyde kaldığı sürece bu böyledir. Anlaşılıyor ki kız arkadaşın biraz ciddi, kendisinin ve ortamının hazır olması için iradesini ve beklentilerini ona göre ayarlayan biri. Saygı duy. Bir zaman diliminde ciddi ilişkilere doğru adım at. Çünkü bu kız fazla gönül eğlendirmeye müsait biri değil.

Heyecan yüzünden mi?

23 yaşındayım. Daha önce 5 kez birliktelik yaşadım. Hiçbiri de yanlış bir ortamda ya da hayat kadınıyla değildi ama başarısız oldum. Mastürbasyon yaparken ereksiyon oluyorum. Sorunum psikolojik mi yoksa çok heyecanlandığım için mi olmuyor?

CEVAP

Değerli okurum, tabii ki psikolojik. Elbette heyecanlandığın için oluyor. Heyecanın kökeni de psikolojik. Olumlu koşullarda ve bir kişiyle uzun süreli, güvenli bir ortamda sık sık buluştuğunda sorun kendiliğinden çözülecek. Orada da takılma olursa, iştahsız atın önüne yem koyar gibi birkaç günlük bir ilaç alırsın. Atını şahlandırırsın. Yani hiçbir derdin yok.

Gebe kalamıyorum

24 yaşındayım. 10 aylık evli kadınım. Eşimle korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum. Ne olur bize yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, önce eşinin sperm sayımı yapılmalı. O normal ise, yumurtlama döneminde birleşme olmalı. Birleşme sonrası bir süre yataktan kalkmamalısınız. 3-4 ay bu denemelerden de bir sonuç alınmazsa bu kez senin jinekolojik muayenen gerekir. Yine sonuç alınmazsa bir uzmana başvuracaksınız.

Zevk alamıyorum

2 aylık evliyim. Kız olmama rağmen benden ilk gece kan gelmedi. Acaba esnek olabilir mi? Bir de orgazm olamıyorum. Eşim başta çabuk boşalıyordu ama şimdi düzene girdi. Yine zevk alamıyorum. Doktora gitsem mi?

CEVAP

Okurum, çözüm bulunacak bir sorun şimdilik yok. Zarın esnek. Eşine alışacaksın. Zaman lehinizde gelişecek. Malumunuz biraz ustalık hikayesi. Bir gün orgazmı öğreneceğini umarım. Ne var ki birleşmeye geçmeden önce kafaya takma, doğasına bırakıverin.

İleri gittik

18 yaşındayım. Sevgilimle birazcık ileri gittik ama birleşme olmadı. Hamile kalır mı?

CEVAP

Sevgili okurum, gebe kalmadı. Üzülme, işine bak. Kafana takma.

Neden böyle oluyor?

25 yaşındayım. Partnerimle ilişkiye girdiğimizde 2 dakika geçmeden boşalıyorum. İkinci kez denediğimde bazen sertleşme sorunu yaşıyorum ama bu sefer de geç geliyorum. Bu benim moralimi çok bozuyor. Nasıl kurtulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, kurtulman gereken bir şey yok ki! Zamanla her şey rayına oturacak. Belki bir profesyonel yardım da alacaksın. Kendini zorlamadan ilişkini sürdür. Evlendiğinde dengeli ve düzenli bir cinsel yaşamın olacak.

Mutsuz kalkıyorum

Üç aylık evli kadınım. Eşimle birlikte olmaktan çok zevk alıyorum. Eşim gerçekten cinsel açıdan çok anlayışlı ve yeterli. Ama ben orgazm olamıyorum. Kendimi yetersiz hissediyorum. Ben yataktan mutsuz kalkıyorum. İğne ya da ilaç kullanmam mümkün mü?

CEVAP

Değerli okurum, iğne ve ilaç tedavisi ne yazık ki yapılmıyor. Böyle bir tedavi yok. Ancak dertlenme, birçok kadında da durum seninkisi gibi. Zamanla eşinle cinselliğin fantezilerine de kayarsanız belki bir kapı açılabilir. Ama ben bu kadın orgazmı konusunun üzerinde çok duruyorum. Tam ‘Çözdüm’ diyorum bir yerde takılıp kalıyorum. Şimdilerde bu işi kolaylaştıracak bir şey bulmuş gibiyim. Bu önemli konu bu sayfalardan çözülmüyor. Bire bir hekimle görüşmelisiniz.

İlişkiye giremiyoruz

20 günlük evliyim. Ancak henüz cinsel birleşme yapamadık. Ön sevişme güzel gidiyor ama ilişkiye giremiyoruz. Ne yapabiliriz?

CEVAP

Değerli okurum, vajinismus olayı ile karşı karşıyasınız. Biraz daha sabırlı olacaksın. Ürkütüp korkutmayacaksın, zorlamayacaksın. Hem sonuç alamazsın hem de daha büyük olumsuzluklar yaratırsın. Çözüm için adresi biliyorsunuz. Dert etmeye değmez.

Hemen hareketleniyor

19 yaşındayım. Kız arkadaşımla buluşunca, onun elini tuttunca bir şeyler oluyor. Hiçbir kötü düşüncem yok. Böyle zamanlarda cinsel organım hareketleniyor, belli bir süre sonra sıvı geliyor. Bu da pantolonuma yansıyor. Onu kapatana kadar şekilden şekile giriyorum. Bana yardımcı olun.

CEVAP

Değerli okurum, ne mutlu size. Her şey güzel ve doğal. Bırak kız, başını omzuna koysun. İkiniz de harikasınız. Oğlum, sen buluşmaya giderken iç çamaşırının içine el kadar ek bir mendil koyuver. Hadi bakalım, oldu da bitti maşallah. Yola devam.

Kadın mutlu olur mu?

27 yaşındayım. Penisimin boyu ereksiyon halinde 11 santim. Ben çok küçük olduğunu ve evlendiğim zaman kadınımı mutlu edemeyeceğimi düşünüyorum. 3 ay sonra evleneceğim. Bunalımdayım. Ne olur bana cevap verin.

CEVAP

Değerli okurum, evlen. Bunalımda olacak bir durum yok. Doğanın yarattığı her şey kendi içinde ölçülü ve dengelidir. Tıp kitaplarına göre penis normal diye yorumlanır. Çünkü kadının vajinası 8 santim dolaylarındadır. Girişteki ilk 2-3 santimi duyarlıdır. İşlevin de sorun yok, kafanı takma.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Kızlar beni istemiyor

30 yaşındayım. 5 yıldır bende tık yok. Penisimin boyu çok büyük. Kız arkadaşlarım cinsel organımı görünce benimle birlikte olmak istemiyorlar. Çok acıdığını söylüyorlar. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, seninki yaşlanmadan ona çare bulalım, artık daha fazla üzmeyelim. Herkes büyük olsun diye kafayı yer. Kimi birkaç santim daha der. Kimi büyüsün diye iple bağlar, kimi de yemeklerin içine davul tozu, minare gölgesi koyar. Ya bizim okurun hali, 30 yaşında gözü gönlü kadına doyamadı. Üstelik 5 yıldır tık yokmuş. Çünkü organ bekleye bekleye bıkmış. Kış uykusunu geçmiş, çeyrek yüzyıllık uykuya yatmış. Çare, herkes için geçerli. Antrenman için koşu yolları bulmalı ya da eve bir yürüme bandı alınmalı.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Sertleşmiyor

30 yaşındayım, 2 kere ilişkiye girdim. Penisim sertleşmiyor. Bir yıldır mastürbasyon yaparken sertleşme olmadan boşalıyorum. Üroloğa gittim. Bazı testler istedi, yaptırdım, temiz çıktı. Testosteron düşük çıktı. İğne ve bitkisel destek yazdı. Ama problem sürüyor. Sebebi her gün mastürbasyon yapmam mı?

CEVAP

Değerli okurum, yapılacak ne varsa yaptırmışsın. Bu sorun evlilik koşullarında çözülür, tedavi edilir. Önünde çorba yokken kaşık sallanmaz. Bir kadın yokken nasıl durum düzelir? Güzel, ayakları yere basan, senin kriterlerine uygun kızı bul. Evlen, doktorun da işi kolaylaşsın. İlaçlar için de acele etme. Atın olmadan ata binemezsin.


Şansım yok

27 yaşındayım, 12 yıldır günde 2-3 kez mastürbasyon yapıyorum. Artık çok yoruldum. Kadınlardan yana şansım yok. Yardım edin.

CEVAP

Okurum, seni nerelere koyayım? Tek başına okyanusa dalmışsın, 12 yılı antrenmanla harcamışsın. Şimdi sahaya çıkmak istiyorsun, antrenörün Hayda Hoca’dan yardım diliyorsun. Olur be talihsiz okurum. Oğlum, etme, eyleme. Hakim ol eline, diline, beline. Kaptırma kendini senin oradaki derenin seline. Olgun, anlayışlı bir partner bul. Başardın, ne âlâ. Başaramazsan doğru bir hekimin önüne.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşkın da kuralları matematikseldir. Ne var ki tartımlarımız yanlıştır.. H..D

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (17 Mayıs 2021)