Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Kasım 2021)

Erkeklerin çoğunun özlemi büyük penis, muhteşem kadınlar ve sonsuz enerji. Hayaller ve hevesler güzel ama bunlar kimseye zarar vermemeli. Ruh ve beden sağlam kalmalı. Güzel şeylere heveslenin ki hayat zehir olmasın, zorluk çekmeyin.

09 Kasım 2021, Salı 08:01 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
İlaçla kötü oldu

İlaçla kötü oldu

Cinsel organı büyüten ilaçlardan iki kutu kullandım, boyu kısaldı, sertleşme olmuyor. Erken boşalıyorum. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, penis ne uzar ne kısalır, ne sayısı azalır. Öyle ortaya atılan her ilacı kullanırsanız çöl ortasında yolunu yitirmiş insanlar gibi kalakalırsınız.

Hamile mi?

Hamile mi?

23 yaşındayım. İki ay önce 42 yaşında kadınla ilişkiye girdim. Dışarıya boşaldım ama kadın hamile kalmış olabilir mi? Haber alamıyorum ve çok merak ediyorum.

CEVAP

Okurum, kadın hamilelik defterini kapatmışa benzer. Şans senden yana. Ayrıca gebelik için uygun günde de değildir. Ama bütün bu gibi riskleri önceden düşünseniz ve kadına sorsanız “Önlem alalım mı, ya gebe kalırsan?” gibi. Bunu zaten kadın senden önce ister. Çünkü gebelik onun sorunu, başına da dert olur. Gözü kapalı dalıyorsunuz deniz altına, aşağıdan bir yudum hava diye sonra bana mail atıyorsunuz.

Sakıncalı mı?

Sakıncalı mı?

19 yaşındayım. Penisim 8 santim, ileride uzar mı? Günde bir kere mastürbasyon yapıyorum. Sakıncası var mı?

CEVAP

Çocuğum, sanıyorum kilon fazla. Eğer öyleyse hayata hazırlanırken birinci sorunun kilon olmalı. Yani şöyle 25 yaşında, boy pos yerinde, kızların gözünde olmalısın. Şu andaki 8 santim doğru ölçü mü? Emin değilim. İnanıyorum ki onu birkaç santim kasık yağı yutuyor. Zahmet olmazsa kasık yağını içeri doğru bastırarak ölçüm yap, sonucu bana maille bildiriver.

İsteğim gidiyor

İsteğim gidiyor

26 yaşında, 3 aylık evli kadınım. Eşimle severek evlendik. Zamanla ilişkiden korkar oldum. Her şey çok güzelken bütün istek bitiyor, donup kalıyorum. Eşim anlayışlı ama böyle sürmez diye düşünüyorum. Ne yapmam gerekir?

CEVAP

Sevgili okurum, bir kadın doğum uzmanına muayene olursan bunun adı konulur. Eğer iltihap, mantar gibi sorunlar varsa, tedavi farklı. Ya da bazı birleşmelerden sonra refleks vajinismuslar oluşuyor ve yerleşiyor. Sorun oysa çözeriz sevgili okurum.

Haplar işe yarar mı?

Haplar işe yarar mı?

22 yaşındayım, 1.70 boyundayım. Kilom 84. Penisim 11 santim. Sizce ne yapmam lazım? Piyasadaki ilaçlardan kullansam faydası olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, öncelikle hiçbir ilacın faydası yok. Bunu herkes beynine kazısın. 11 santim penis için yapılacak bir şey yok. İyidir ve eşini mutlu eder. Ama yavrum biraz kilon var. Kasık yağların penisin boyunu 1-2 santim örtüyor olabilir. Kilo alma, hiçbir sorunun yok. Kulaktan dolma zırvalıklara da kanma.

Gebe kalır mı?

Gebe kalır mı?

21 yaşındayım. Kız arkadaşımla yüzeysel ilişkiye girdik. Vajinasının üstüne boşaldım. Acaba hamile kalma riski olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, ben olamaz diyeyim, sen de dua et.

İsteğim nasıl artar?

İsteğim nasıl artar?

21 yaşındayım. Penisimin ereksiyon hali çok küçük. Arkadaşlarım “Gecede iki üç kez ilişkiye girdim” diye anlatıyor. Benim gücüm de, isteğim de yetmiyor. Sadece bir kez ilişkiye girebiliyorum. İsteğim nasıl artar? Penisimi nasıl uzatabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, önce yemeği görelim, iştah şurubuna gerek var mı, belirleyelim. Sonra da o yemeği yiyeceğin çatala dönelim. Bu akşam anacağın dolma yapmış, pek bayılmadın ama 10 tane yedin. Başka bir gün, her şey harikaydı, sofraya beyaz masa örtüsü konmuş, çiçeğin var, bir kase yoğurtla manzara muhteşem. Oturdun masaya, 20 sarma yedin. 10 tane de tencereden alıp alıp yedin. İlk örneğe iştah şurubu verilir. Ama ikinciye oburluk denir. Penisinin boyu ne? İsteğin de bence yerinde. Oku bakalım durumu, bana çok normal geldin. Boş işlere heves etmeyin.

Başaramadım

Başaramadım

20 yaşındayım. Birkaç gün önce bir kadına gittim. Yarım saat içeride kaldım ama bir şey yapamadım. Biraz alkol almıştım. Etkisi olabilir mi? Kadın isteksizdi, ondan mı?

CEVAP

Değerli okurum, her ikisi de olabilir. Deneme için zaten ortam uygun değil.

Beni terk etti

Beni terk etti

18 yaşında kızım, ilişkiye girmedim. Eski erkek arkadaşım cinselliğe çok düşkün. Bu nedenle beni terk etti. Onunla aşırıya kaçmadan bir şeyler yaşasam hata mı olur, bana geri döner mi?

CEVAP

Sevgili okurum, bilemem. O partnerinin karakterine bağlı. Bana göre geri gelmez. Onun bir hayat çizgisi var. Umarım bu durum seni cinselliğin oyununa getirmez. Çünkü oyunun kurbanı olacaksın. Birliktelik ve evlilliğin kuralları böyle işlenmez.

İçim tuhaf oluyor

İçim tuhaf oluyor

23 yaşındayım, 30-35 yaşındaki kadınlar çekici geliyor. Hepsiyle sevişmek istiyorum. Psikolojim bozuk mu? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, psikolojini düzeltmen gerekir. Arabanın dingili ya da direksiyonu bozulmuşsa, ne yapman gerekirse onu yapacaksın. Yanlış yola çıkmayacaksın. Oyunu kuralına göre oyna. Beğenine karışmıyorum o sana ait. Ama yürüyeceğin yolun temiz ve düzgün olmalı.

Kan gelir mi?

Kan gelir mi?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla pek çok kez ilişkiye girdim, kan gelmedi. Böyle bir şey neden oluyor? Kızlık zarımın esnek olduğunu söylediler. Ne zaman kan gelir?

CEVAP

Güzel yavrum, kızlık esnek. Artık kan gelmeyecek gibi. Ama bir gün geliverirse bu defa nereden geldiğini sorma. Zar bu bildiğini okuyor, kimseye de sormuyor.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Benimki bir türlü inmiyor

18 yaşındayım. Penis bir türlü inmiyor. Pantolondan fırlayacakmış gibi. Bundan nefret ediyorum. Bunu indirmek için yesem, ne içsem?

CEVAP

Cinsellik meraklısı, acemi erim, biraz ileri gittin! Çarpık enerjin, toplumsal sınırları zorluyor, tepemi fırlatıyor. ‘Bir türlü inmiyor’ diye diye kendini azdıracağına ikide bir onu elleme. Ufaklığı bu kadar kanka belleme. Gelen geçene durumu belli etme. Şikayetlerine çözüm olması için, aklına yaratıcı şeyler getir. Bir, iki hobi edin. Sahi, hiç mi yeteneğin yok oyalanacak? Bir spor dalıyla ilgilen, hiç olmazsa vücuduna saygın olsun. Velinimetlerim, boyları büyümüş ama akıllanmamış bebeklerim, bakmayın öyle alık alık, doğru yoldan ayrılmayın, beni de kızdırmayın.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kocam beni geçiştiriyor

27 yaşındayım, 1 yıllık evliyim. Hiç orgazm olamadım. Eşim “siz erkekler gibi değilsiniz boşalma şartınız yok” deyip beni geçiştiriyor. Bu normal mi?

CEVAP

Kocadan yana öksüz okurum. Sanki sen koca elinde esir. “Şartınız yok” deyip farkında olmadan kendi cinsel hayatını baltalıyor. Cinsel birleşmelerde sık orgazm olmayışının evlilik hayatınızı ne denli sarsıntıya uğrattığını kestiremiyor. Böyle durumlarda cinsel birleşmeler, eşler arasındaki bağlılığı güçlendirecek yerde huzursuzluk kaynağı oluyor. Şaşkın adam, beceriksizliğine kulp uydurmuş, birlikte zevk ve doyum elde etmenin önemini küçümsüyor. Erkeğin orgazma ulaşmasının tek önemi, meni kesesinde bulunan 300-400 milyon X ve Y kromozomlu askerlerin ölesiye yarışları. Olay bundan ibaret. Burada eksiklik erkekte. Orgazm olabilmende büyük görev eşine düşer. O hem seni kandırmış, hem de yalanına inanmış.

Korkuyorum

Korkuyorum

24 yaşında kızım. 1.5 yıllık bir ilişkim var. Erkek arkadaşım ilişkiye girmek istiyor. Ben de istekliyim ama çok korkuyorum. Ne olur bir yol gösterin.

CEVAP

Korkusuz ol be kızım! Hiç insan insandan korkar mı? Bak 1.5 yıldır sana dil döken bir sevgilin var. 1.5 yıl sabretmişsin, 1.5 yıl daha beklemede kal. Yolu yarılamışsın, ilişkini sağlama al. Bir ara “Beni isteyen var, evlendirecekler” de, ağzını ara. Niyetini öğren. “Ya bak ne güzel eğleniyoruz” derse kork kızım. Gebe kalmaktan kork, ilişkinin duyulmasından, ailenden kork. Kork ki ne kork.

GÜNÜN SÖZÜ

Yaşam evrensel süreçte biyolojik bir döngüdür. H.D.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (7 Kasım 2021)