Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Mart 2019)

Haydar Dümen 9 Mart 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

09 Mart 2019, Cumartesi 09:46 Son Güncelleme:
A A
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Zararı olur mu?

23 yaşındayım. Kız arkadaşımla 5 aydır beraberiz. Sürekli ilişki istiyorum. 1 hafta görüşmeyince mastürbasyon yapmaya başlıyorum. Aslında yapmak istemiyorum. Acaba zararı olur mu?

CEVAP

Normalin dışına çıkan her şey anormaldir. Anormal olan her şey de kişiye zarar verir. Yaşın ilk gençliği aşmış durumda. Aklını bu takıntılarla tutsak edersen elbette zararını göreceksin. Okul bitti mi, iş sahibi misin yoksa ‘dünyada seksten başka bir şey yokmuş’ diyenlerden misin? Doğanın dengeleri var. Evlendiğinde bu sayılar sana kalmış ama orada da eşinin kararı önemli. Önce mide sonra akıl dolacak gerisi yaşamın içinde yerini alacak. Okurum, kız arkadaşına zarar vermeye başlamışsın. O neler çekiyor biliyor musun?

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Kızı unutamıyorum

22 yaşındayım, ilk seviştiğim kızı unutamıyorum. Yeni sevgilime onun ismiyle hitap ediyorum. Ne yapacağım?

Yazıklar olsun sana, çünkü yazık olmuş kıza. Aşka kapılıp kızı tutsak gibi ele geçirmişsin, manevi işkence yapıyorsun. Bu kız iki arada sıkışıp kaldı. Bir yanda çok güçlü cinsel duygular ve aşkı öte yanda bencil ve de etik değerlerden yoksun, ne oldum delisi olmuş sen. Kızı daha fazla ezip suyunu çıkarma. Evlenmeyeceksen oyalama. Çünkü kızın buna vakti de kimliği de müsait değil.

Karım benden kaçıyor

Karım benden kaçıyor

33 yaşındayım. Eşim de 25. 8 yıl oldu evliyiz. 2 çocuğumuz var. Eşime ne zaman sorsam “Canım istemiyor” diyor. 1 yılı geçti, benden kaçıyor. Ne yapmalıyım?

Değerli okurum, yara almış bir evlilik. Eşin evlendiğinde 18 yaşındaydı ve psiko-seksüel yapısı çocuktu, hiçbir şey bilmeden evlenmiş. Bir de üstüne 2 çocuk. Hem anne hem eş sanki eş olmuş kardeş. Eşinin cinsel yapısına göre yol bulmak gerekir. Bu nedenle sen de katkıda bulunacaksın. Tüm suçu kadına atmayalım. Eşinin ‘Kaderim buymuş’ dediğine inanıyorum. Yardım alın, çıkış noktası bulun.

Orgazm olamıyorum

Orgazm olamıyorum

24 yaşında, 2 yıldır nişanlı kadınım. Yakında evleneceğiz. Ben orgazm olamıyorum. Nişanlım onu aldatacağımı düşünüyor. Bu yüzden çok kıskanç biri haline geldi. Bazen tam olacak gibi hissediyorum ama bu kez de nişanlım erken boşalıyor. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Sevgili okurum, hemen evlen. Çok sevdiğin nişanlınla orgazm olamadığına göre başka erkekle orgazm olma şansın yüksek değil. Olay senden kaynaklanıyor. Ön yargılarını unutur, ‘Orgazm olamayacak mıyım?’ demezsen rahat edersin. Güvenli, huzurlu ortamlar yaratın. Biraz fantezileri kullanın. Eşler arası konuşmalarda cinselliği ateşleyici sözcükleri bulma, bedenin haritasını keşfetmek işleri yoluna koyacaktır.

Acaba yırtıldı mı?

Acaba yırtıldı mı?

19 yaşında kızım. Mastürbasyon yaparken elim biraz içeri girdi, ağrı hissettim. Ardından 5-6 damla kan geldi. Zarın yırtılmasından korkuyorum. Yırtılmış olabilir mi?

CEVAP

Sevgili kızım, sanki bir zedelenmeden söz ediyorsun. Evlendiğin zaman kanayacağını sanıyorum. Dert edinme.

Beklemek mi lazım?

Beklemek mi lazım?

23 yaşında, nişanlı kızım. Kızlık zarı yırtıldıktan sonra ikinci ilişki için belli bir süre beklemek gerekiyor mu? Birkaç kişiden duyduğum kadarıyla 2 gün lazımmış. Zar yırtıldıktan 1-2 saat sonra tekrar ilişkiye girmemin zararı olur mu?

CEVAP

Sevgili okurum, dereyi görmeden paçaları sıvamak bunun adı. Kızlık zarı yırtılacak, ortam, coşkular, duygular sizi nereye götürecek bilinmez. Kendinizi frenleyemezseniz dünya tersine mi dönecek? Ama kural olarak ilk birleşmeden sonra 1 günlük bekleme süresi psikolojik olarak daha yararlı olur. Sizi ılık bir ortama taşır. Ama senin canın yanıyor, kocan ısrar ediyorsa, orada da sen haklısın. Eşin 1-2 gün sabretmesini bilmeli.

Baba olur muyum?

Baba olur muyum?

26 yaşındayım. Ben her gün ağır yük kaldırıyorum. Acaba çok yük kaldırdığım için çocuk sahibi olmamda sorun çıkar mı?

CEVAP

Değerli okurum, ağır yük taşımaktan erkekler baba olmasaydı yanmıştık, neslimiz biterdi. Zorlanmaktan bel ağrıları ya da bel fıtığı olduğunda bazen ereksiyon sorunu (herkeste değil) yaşanabiliyor. Onun dışında bu tür ağır işte çalışanların bir avantajı var. Damarlar, kaslar öyle bir gelişiyor ki çoğu zaman problem yaşamıyorlar.

Kilo versem mi?

Kilo versem mi?

21 yaşındayım. Cinsel organım 12.5 santim. Kısa olduğunu düşünüyor, komplekse giriyorum. Boyum 1.62, kilom ise 58. Zayıflarsam penisimin boyu uzar mı?

CEVAP

Değerli okurum, penisinin boyu normal, uzamasına gerek yok. Her şey yolunda. İlerleyen yıllarda kilo almamaya dikkat et. Kasık bölgesinde biriken yağlar 1-2 santim penisi yutuyor. Bu da görüntü olarak küçük imajını veriyor.

Erkekliğim biter mi?

Erkekliğim biter mi?

20 yaşındayım, haftada 5-6 defa mastürbasyon yapıyorum. Bir arkadaşım daha evlenmeden erkekliğimin biteceğini söyledi. Ne dersiniz?

CEVAP

Değerli okurum, bunca telaşa gerek yok. Zararlıdır, yararlıdır diye ince hesaplara girmek anlamsız. Mastürbasyon yapmamak da doğru değil. Belli bir ölçüde bu ihtiyacın tek giderilme yolu mastürbasyon ise, yapmayın desek de yapılacak. Bu son derece basit bir mantık ve sağlık yorumu. O zaman iş geliyor, sayıda düğümleniyor. Benim doktor olarak biraz irade istemeye hakkım var. Haftada 3 kerede anlaşalım.

Çabuk sertleşiyor

Çabuk sertleşiyor

18 yaşındayım. Çok çabuk ereksiyon oluyorum ve bu beni bazen utandırıyor. Güzel birini gördüğümde penisim sertleşiyor. Bir de aklınızın alamayacağı kadar çok mastürbasyon yapıyorum. Lütfen bana bir çare gösterin.

CEVAP

Değerli okurum, o aslana şimdilik dokunma. Ama aklımın alamayacağı kadar değil, aklımın alacağı kadar mastürbasyon yap. Telaş etme, o kendi düzenini sağlar.

Soğumaya başladım

Soğumaya başladım

19 yaşındayım. Hemen her gün cinsel ilişkiye giriyorum. Ama artık cinsellikten soğumaya başladım. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, ilişkiyi haftada 2’ye indir. İndirmeden önce 3 hafta kadar perhize gir. Her şeye yeniden başlar gibi başla.

İlişkiye giremiyoruz

İlişkiye giremiyoruz

19 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye giremiyoruz. Ama yüzeysel bir şeyler yaşıyoruz. Önce onu çok istiyorum ama sonra soğuyorum. Bu durum evlilikte de etkili olur mu?

CEVAP

Sevgili kızım, bu yaşlar cinsellikte acemilik yaşıdır. Bu söylediklerin olur. Yine bu yaşlarda erkeklerin her istediğine “Olur” denmez. “İleride evliliğime yansır mı?” diyorsun. Ama şimdilik evlilik için de erken. Zamanla evlilik elbette olacak. Okulun bitecek, işin olacak, karnın doyacak, sonra yuva kuracaksın. İşte o zaman her şey yoluna girecek.

Niye böyle geniş?

Niye böyle geniş?

Nişanlımla ilişkiye girdik. 3 defa boşaldım ama zevk almadım. Çünkü nişanlımın vajinası çok genişti. Penisim normal boyutlarda olduğu halde vajinada kayboldu. Nişanlım çok zayıf. Bununla ilgili olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kadınlarda vajina elastikidir. Düşün ki doğum yapıyorlar sonra vajina eski potansiyelini kazanıyor. Nişanlının da vajinası zamanla kendi gücünü kazanacak. Bu bir sorun olmaktan çıkacak. Bazı kasılma antremanlarını öğrenecek.

GÜNÜN SÖZÜ

GÜNÜN SÖZÜ

Tebessüm kimi zaman yitirilen bir umudun habercisidir. H.D.Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Sağlıklı bir ilişkide olduğunu gösteren 9 kanıt