Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Mart 2020)

Haydar Dümen 9 Mart 2020 tarihli POSTA gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar.

09 Mart 2020, Pazartesi 09:10 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Nereden bileceğim?

19 yaşındayım. Sevgililerimle işin gece boyutunda duraksıyorum. Karşı cinsin isteyip istemediğini nereden anlayacağım?

CEVAP

Değerli okurum, bu kızla açıkça konuşmadan ben ne söylesem boş. Ama bir şeyi söylerim. Koşma, yavaş ol. Hem canım acelen ne? Şunun şurasında yaşın kaç? Kızı da düşün.

Her şeyi anlatıyor

Üç yıldır birlikte olduğum erkek arkadaşımın kölelik tutkusu ortaya çıktı. Biz ayrıldık ama her şeyi anlatıyor. Ona nasıl yardım ederim?

CEVAP

Sevgili okurum, ayrılmışsın. Radikal bir karardır. Arkadaşının o tür tutkularının tıbbi adı mazoşizmdir. Bu saplantısı olan insanlar zor da olsa tedavi olabilir. Bence onunla fazla uğraşma. Seni de ruhen yorar. Doğru dürüst yollarda yürüsen iyi edersin.

Bunalımdayım

26 yaşındayım. 1.83 boyundayım, 90 kiloyum. Penisim 8 santim. Bu yüzden iki kez terk edildim. Eşimi mutsuz etmek istemiyorum. Bunalımadıym. Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, bir taraftan ruhun bir taraftan organın. Bir çelişki yaşadığın doğru. Çözüm aramak zorundayız. Kendimizi depresyona sokmayalım. Tıp biliminin yeni getirdikleri içerisinde protez dahil çareler olup olmadığını bir üroloji uzmanına gidip danış. Sonra bana bir mail at.

Büyüklere bayılıyorum

18 yaşındayım. Beş dakika arayla 7 kez mastürbasyon yapıyorum. Bir de kendimden yaşça büyüklere ilgi duyuyorum, yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, nice insanların hoşuna gidiyor. Zengin bir adam, yatım olsun diyor. Ama gidip hırsızlık yapmıyor. Eşi olan bir adam dışarıda güzel bir kadını görüyor, çapkınlık yapmıyor. Heyecandan hoşlanan adam bütün servetini kumara yatırmıyor. Çocuğum bu şekilde yapılsa dünyanın çivisi çıkardı. Sen kendi dengeni kur. Adam olma yolunu tut. Hem zevkine bak, hem okulu bitir, hem iyi bir eş ve iyi bir baba olmaya çalışman gerekiyor.

Sakıncası var mı?

20 yaşında kızım. Sevgilimle her gün ilişkiye giriyorum. Sizce sakıncası var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, bence sakıncası yok. Sence sakıncalı mı? Gençsin, dinçsin, yasal ve sosyal okeyli alanlarda keyfine bak derdim. Ama şimdi dersin mi var, işin mi var? Aileni ve geleceğini düşün, diğer konuyu ben bilmem.

Neden adet görmedi?

Kız arkadaşımla sevişirken göbeğine boşaldım. Spermlerin vajinasına aktı. Adeti 2 gün gecikti. Hamilelik testi yaptık, sonuç negatif. Niye adet görmedi.

CEVAP

Okurum, ortada fol yok, yumurta yok. Test de bunu size doğrulamış. Madem korkacaktınız, niye aşırıya kaçtınız?

Başım ağrıyor

18 yaşındayım. İlişkide baş ağrısı çekiyorum. Ama boşalınca bu ağrı daha çok artıyor. 10 günlüğüne sevgilim gelmişti. Acaba çok ilişkiye girdiğimiz için mi başım ağrıyor?

CEVAP

Değerli okurum, sağlam olduğuna inanıyorum ama tansiyonunu ölçtür. Birleşmeden bir saat önce, bir baş ağrısı ilacı al. Olmazsa doktora gitmen gerekir.

Dayanamıyorum

25 yaşındayım ve evliyim. Yine de gözümü kızlardan alamıyorum. Arada dayanamayıp yabancı bir kızla birlikte oldum. Çevredekiler sürekli beni uyarıyor ama bundan kurtulamıyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, çapkın doğmuşsun çapkın yaşacaksın. Gözün, gönlün doymamış. Burada senden çok eşin zarar görecek ve tedirgin olacak. Sonra komplekse girecek. ‘Acaba beni beğenmiyor mu?’ diye kendine sorular soracak. Yani evliğiniz sarpa saracak. Evlenmeseydin yavrum. Ya öyle, ya böyle. Evli birinin dışarıda kurduğu ilişkilerden doğacak sorunlar ve zararlar büyük olur. O kızların yürekleri ve bedenleri ne olacak? İradeni kullan. Büyüklerden akıl ve destek al.

İşkenceden kurtarın

25 yaşında kadınım. 2 yıl önce boşandım. 19 yaşında nişanlandım. Nişanlandıktan sonra mastürbasyona başladım. Sanki bir güç beni zorluyor. Günde 10 kez mastürbasyon yapıyorum. Beni bu işkenceden kurtarın.

CEVAP

Sevgili kızım, eğer iradenle savaşıp yenik düştükten sonra suçluluk kompleksine girmiyorsan, kendini suçlamıyorsan bu mastürbasyonların sana düşündüğün gibi bir zararı yok. Eğer yapmazsan belki başka yollar ararsın diye mastürbasyona devam et diyorum. Sayıları azalt. O kadarının üstesinden gelirsin.

Bana vermediler

24 yaşındayım. Sevgilimle ilişkiye girdik, kızlık zarı bozuldu. Kızı istedim, başkasına verdiler. Yakında düğünleri var. Kız arkadaşım “Ya diktiririm ya da adet günüme denk getiririm” diyor. Acaba böyle bir şey olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, şu kızdan elini, eteğini çek artık. Kız yolunu seçmiş, formülü de bulmuş. Adet gününe rastlatıversin canım ne yapalım. Sen niye dert ediyorsun? O bizden akıllı.

Sürekli erteliyorum

25 yaşındayım. Günde birkaç kez mastürbasyon yapıyorum. İki defa ilişkiye girmek istedim, başaramadım. Sırf bu yüzden evlilik tarihini erteliyorum. Ne yapabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, evleneceksin. Bunun kaçışı yok. Çocukların olacak. Bütün evliliklerde genelde ilk günler sorunlu geçer. Sen de bu sorunları yaşayacaksın. Örneğin; bir arabanın rot balans, gaz ayarı yapıldığı gibi sistem kendini ayarlayacak. Ondan sonra 50 yıl o araba tıkır tıkır saat gibi hizmet edecek. Gözünde büyütme.

BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Sertleşmiyor

42 yaşındayım, cinsel ilişkide sertleşme sorunu yaşıyorum. Ne yapmam lazım?

CEVAP

Değerli okurum, ne boyunu yazmışsın ne de kilonu. Şeker var mı, yok mu? Alkol, sigara ne alemde? Bunları da yazsaydın çok güzel olurdu. Diyelim ki çok sağlıklısın, o zaman senin ağzının tadı yok. Yani fantezi dünyan yok. Her gün oturmuş makarna yiyorsun, bir gün de demiyorsun ki “Ya şu makarnaya bir çeşit sos katayım, her gün her gün aynı.” Aslında konu makarna olsa diyorsun da ilişki olunca tekdüze. Biraz renk katsan her şey yoluna girer, geçmiş olsun.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

İğne batırıyorlar

Boşalırken penisimin ucu sanki iğne batırılmış gibi acıyor. Boşalmaya devam edersem meni sıvı geliyor. İki aydır böyle. Moralim çok bozuk. Ne yapayım?

CEVAP

Değerli okurum, senin sorunun üroloji uzmanlarını ilgilendirir. Benim alanım ise nöroloji ve psikiyatri. Önce ürolojiye gidersin, sorununu anlatırsın. Onlar senin sorununu çözemezse, o zaman derler ki “Psikolojiye git.” İşte tam da bu sırada gökten süper kahraman gibi ben girerim devreye. Bir de slogan bulurum, etkileyici bir giriş yaparırm. Ama ne üroloji uzmanıyım ne de süper kahraman. İyisi mi sen daha fazla vakit kaybetme. Ne acı çek ne de canın sıkılsın.

5 dakika sürmüyor

3 senelik evliyim, erken boşalmam var. Her şey 5 dakika sürmüyor. Eşim çok rahatsız, ne yapayım?

CEVAP

Okurum, neden bu zamana kadar bekledin de eşini de üzdün? Daha kaç kez söylemeliyim, erken boşalmanın tedavisi var. Hiç mi aklına gelmedi, bir araştırayım doktorlar tedavi bulmuş mu dememişsin. Yazılarımı okudun da gülüp geçtin mi? Doktordan utanılmaz. Her şeyini anlatacaksın, o da sana derman olacak. Geçmiş olsun, iyi haberler bekliyorum. Bana yaz, gelinimizi de üzme.

GÜNÜN SÖZÜ

Akıl nazlıdır, kimi zaman uyandığında atı alan Üsküdar’ı geçmiş olur. H.D.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Mart 2020)