Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (9 Nisan 2019)

Haydar Dümen 9 Nisan 2019 tarihli Posta gazetesi yazısında okurlarından gelen soruları cevapladı. Takipçilerinden gelen birbirinden ilginç soruları bakın Haydar Dümen nasıl yanıtladı! İşte Haydar Dümen'in hayranlarından gelen sorulara verdiği yanıtlar...

09 Nisan 2019, Salı 09:14 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
BÖYLE SORU YOK!

BÖYLE SORU YOK!

Beyin hücresi ölüyor mu?

18 yaşındayım. Mastürbasyon bir beyin hücresini öldürüyormuş, doğru mu? Çevredeki kızların hangisinin bakire olduğunu cinsel organına bakarak anlar mıyım?

CEVAP

Değerli okurum, anlaşılan sen beyin hücrelerini o kadar çok öldürmüşsün ki kızlara insan olarak değil, bakire mi değil mi diye bakmaya başlamışsın. Gelelim gerçeklere. Her mastürbasyonda bir beyin hücresi niye ölsün? Normal cinsel ilişkide (mastürbasyon dahil) mutluluk sağlanıyorsa beyinde mutluluk hormonu salgılanır. Bu da beyin hücrelerini canlandırır, besler. Aklını bilgi, görgü, sevgi ve başka yeteneklerle donat ki hem kendine hem topluma yararlı ol. Mastürbasyonu da haftada 1-2 kere yapabilirsin, tedirgin olma.

GÜNÜN SORULARI

GÜNÜN SORULARI

Midem bulandı

24 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girdik. Kan geldi, tiksindim, midem bulandı. Ne yapayım?

Değerli okurum, kanamazsa kızın ahlakından şüpheleniyorsunuz, mideniz bulanıyor. Kanarsa, kanadı diye miden bulanmış. Senin için çok özel bir kız olmalı. Ya da evlenmeden önce midenin bulanmaması için zarı esnek birini bul. Evlenmiş ayrılmış birinde de böyle olur. Seç seç al. Ama otobüste midesi bulananlara haplar var. İstersen her birleşmeden önce, bulantı olmasın diye bu haplardan al, belki alışırsın yavrum.

Cinselliği sevmiyorum

Cinselliği sevmiyorum

25 yaşındayım, bekarım. 2 yıl önceye kadar ilişkide sorunum yoktu. Ama şimdi istemiyorum. Mastürbasyondan çok büyük zevk alıyorum. Bana yardım edin.

Değerli okurum, mastürbasyona alışanlar kadına geçişte zorlanıyor. Sanırım o kadınlar genelevde ya da paralı buluştuklarındı. Günübirlik ilişkilerde tensel zevk aldın ama sevgi bulamadın. Bu da bir akide şekeri için 5 kilometre yürümeye benzemiş. Beyin bunu reddetmiş. İsteyince mastürbasyon yapıyorsun. Perhize gir. Beğendiğin kızla karı-koca gibi değil sevgili gibi ol. Önce ruhun doysun.

Bırakıp gidemiyorum

Bırakıp gidemiyorum

22 yaşındayım. 10 aylık ilişkim var. Kız arkadaşımla birlikte olduk, kanama olmadı. Ondan şüpheleniyorum. Birlikte olduktan yarım saat sonra evden çıktım. Sorduğumda kanama olduğunu söyledi. Birkaç kere ayrılmak istedim ama vicdanım rahat değil. Çok sevmiyorum ama kızı yüz üstü bırakmak bana yakışmaz. Yardımınızı bekliyorum.

CEVAP

Değerli okurum, çok sevmiyorsan kızı oyalama. 60 yıl böyle başlayan ilişki sürmez. Sırf vicdan yüzünden de evlenilmez. Ama evliliğe gidilir, idare edebilir dersen olabilir. Sana iyi haber. Büyük olasılıkla kızdır. Zarı esnektir. Ve yarım saat sonra gelen kanama içeride biriken kanın ayağa kalktığında dışarıya akmasıdır.

Eşim orgazm olamıyor

Eşim orgazm olamıyor

25 yaşında, 1 yıldır evliyim. Eşimle ilişkiye girdiğimizde o bir türlü orgazm olamıyor. Artık ilişkiye girmek istemiyorum. Sadece kendimi tatmin etmek için ilişkiye giriyorum gibi geliyor. Bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, önünüzde çok uzun yıllar var. Tatmin olmuyorsa olmuyor, biraz sabırlı ol. Çünkü kadınların yarısı vajinal orgazmı bilmiyor. Vajina birleşmeden önce doğum için programlı. Sen zevk alıyorsan kime, niye isyan ediyorsun? Zamanla eşinin de zevk alacağını sanıyorum. Bu konuda gereken yardımları bir hekimden almanızda yarar var. Sabırlı ol, hoşlandığı fantezileri bul.

Her yerde sertleşiyor

Her yerde sertleşiyor

18 yaşındayım. Penisim olmadık her yerde sertleşiyor. Buna nasıl çare bulabilirim?

CEVAP

Değerli okurum, ne çare arıyorsun? Bırak onu kendi haline ne yaparsa yapsın.

Zardan mı?

Zardan mı?

2 yıl biriyle evli kaldım. Boşanınca başka bir erkekle ilişkiye girdim, benden pembemsi, çok az bir kan geldi. Sevgilim bu kanın kızlık zarından geldiğini söylüyor. Sizce ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, ortada zar mı kalmış? Diyelim ki esnekti, ilk 2 yıl kanamadı. Sonra canı istedi, kanadı. Senin bakireliğin bu yakın zamanda mı bitti? Önemli olan ruhunuzun bakireliği. Ve onu hem cinsel hem insancıl yollarda dengeli kullanarak uzun süreli mutluluklar yakalamak.

Hamile olabilir miyim?

Hamile olabilir miyim?

20 yaşındayım. Düzensiz adet görüyorum. Adet belirtileri başladığı zaman sevgilimle ilişkiye girdik. Adet görmeme 7-8 gün var. Acaba hamile kalmış olabilir miyim?

CEVAP

Sevgili okurum, zayıf bir olasılıkla gebe kalmış olabilirsin. Bunun oranı çok düşük olduğundan hadi üzme tatlı canını, keyfine bak. Bekleyelim, görelim.

Meniden kan geliyor

Meniden kan geliyor

19 yaşındayım. Mastürbasyon yaparken bazen menimden kan geliyor. Bu 2-3 defa oldu ama şu aralar olmuyor. Bir de belim çok ağrıyor. Sizce bunun sebebi ne?

CEVAP

Değerli okurum, penisin iç yüzeyindeki dokuların kılcal damarlarından gelen bir kanama olduğunu sanıyorum. Her kanamaya dikkat edilmeli. Nereden geliyor incelenmeli. Ola ki böbrek ve mesane taşları söz konusudur. Yeniden kanama olduğunda hemen bir üroloji uzmanına başvurmalısın.

Kanama başladı

Kanama başladı

25 yaşında kızım. Hiç ilişkiye girmedim. 10 gün önce kanamam başladı. Kanama başlamadan 2 gün önce mastürbasyon yapmıştım. Acaba onunla ilgisi var mıdır?

CEVAP

Sevgili okurum, yoktur.

Gebe kalır mı?

Gebe kalır mı?

19 yaşındayım. Kız arkadaşımın vajinasına penisim değdi. Bu sırada bazı salgılar geldiğini fark ettim. Bu olaydan 5 dakika sonra farklı bir yere boşladım. Bu gelen sıvı kız arkadaşımı hamile bırakabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, kız arkadaşın gebe değil ve gebe kalmadı. Vajina üzerine dışarıdan da meni boşaltılsa kızın gebe kalma ihtimali vardır. Bu konuya dikkat edin. Ama ne ilginçtir ki o zevk suyu dediğimiz şeyde de kaçak spermler bulunuyor. Bazı gebelikler böyle yorumlanıyor. Bir kere dikkat değil, 5 kere dikkat etseniz daha iyi edersiniz.

Neden zorlanıyor?

Neden zorlanıyor?

Erkek arkadaşım 30 yaşında, 2 yıldır yurt dışında yaşıyor. Bir hafta önce geldi. Denememize rağmen bir türlü ereksiyon olamadı. Sizce nasıl bir sorun olabilir? Bir yıl ilişkisi olmamasından kaynaklanabilir mi?

CEVAP

Sevgili okurum, başka bir neden olduğunu sanmıyorum. Görülen olaylar. Erkek arkadaşın takviye ilaç alabilir.

Diktirmek istiyorum

Diktirmek istiyorum

Sevgilimden ayrıldım. Şimdi zarımı diktirmek istiyorum. Bu işlemi ne zaman yaptırmam gerekiyor? Evliliğe çok sıcak bakmıyorum.

CEVAP

Sevgili okurum, ilk geceden 1-2 gün önce dikilirse sonuç alınır. Bu işlemi de yapacak kadın doğum uzmanlarıdır.

Küçük buluyorum

Küçük buluyorum

Penisim küçük. Fırsat elime geçiyor ama hiç ilişkiye girmedim. Ne yapacağım?

CEVAP

Değerli okurum, boyutunu yazıverseydin de, sana doğru dürüst bir şey söyleseydim.

Ya yırtıldıysa?

Ya yırtıldıysa?

Erkek arkadaşımla birkaç defa ilişkiye girdik, kızlığım bozulmamıştı. Son ilişkide birkaç damla kahverengi bir sıvı geldi. Kendimden nefret ediyorum. Ne yapacağım?

CEVAP

Sevgili okurum, nefret edeceğin ne var ki? Bence korktuğun kanama olmadı. Bir zedelenme söz konusuysa, böyle kolay anlaşılmaz. Ayrıca kızlık zarı doğuştan esnekse kanamayabiliyor.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Evde güzellik tüyoları: Eve kuaför çağırmadan önce bir kez daha düşünün