Posta kitaplığı: Kitap önerileri

Kitap okumayı seven okurlar için Posta Gazetesinden kitap tavsiyeleri

03 Şubat 2020, Pazartesi 11:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Güçlü soru sorma sanatı

Güçlü soru sorma sanatı

GÜLYAN KABAŞ, YAPRAK BARAN TECİR

OLIMPOS YAYINLARI

254 SAYFA

Bu kitap okur için bir davet. Çok iyi bildiğiniz sorularını unutmanızı ve yeni baştan tasarlamanızı isteyen bir davet. Sorularınızı değiştirerek hayatınızı nasıl farklılaştırabileceğinizi, yaşamın en büyük zorluğu olan kendinizi aşmayı sorularla nasıl başarabileceğinizi, insanları yönetirken soruların asıl kullanabileceğinizi, sizi ve ilişkilerinizi geliştirirken soruların asıl ifade edebileceğinizi göstermeye çalışan bir davet.

Mektup

Mektup

PERİDE CELAL

h2o KİTAP

150 SAYFA

İlk öyküsünün yayınlandığı 1935’ten 90’lı yılların ortalarına kadar aralıksız yazmayı sürdüren Peride Celal’in son dönem eserlerinden birisi “Mektup”. Kitabı anlatma işini kendisine bırakalım: “Ben, bildiğiniz gibi, burjuva bir aileden gelen, büyük kenti ve bu çevrenin, büyük kentin tutucu, yozlaşmış insanlarını eleştiren bir yazarım. Mektup adlı bu yeni kitabımdaki dört öyküde, romanlarım gibi aynı düşünce ve gözlemlerle yazıldı”.

İklim Kumarı

İklim Kumarı

WILLIAM NORDHAUS

DOĞAN KİTAP

416 SAYFA

Toplumları, ekosistemleri hatta gündelik yaşantımızı tehdit eden iklim değişikliği üzerine çalışmalarıyla, 2018 yılında Nobel Ekonomi Ödülü’ne layık görülen William Nordhaus’un bu kitabına adını veren “İklim Kumarı”, bireylerin, toplumların ve devletlerin bu sorunla ilgili tercihlerini ifade eden bir metafor. Nordhaus, kitapta dünyanın karşı karşıya kaldığı felaketi incelerken uygulanabilir çözüm yolları öneriyor.

Tolkien’in yayımlanmamış eserleri arasında Christopher Tolkien’in yayıma hazırladığı son kitap olan ve “Kadim Zamanlar”ın üç büyük öyküsünden biri olarak tasarlanan “Gondolin’in Düşüşü” nihayet Orta Dünya hayranlarıyla buluştu. J.R.R. Tolkien’in “Bu hayali dünyada yazdığım ilk öykü”diye nitelediği “Gondolin’in Düşüşü”, Alan Lee’nin artık klasikleşen tarzıyla çizdiği illüstrasyonlarıyla yazarın hayranlarını fazlasıyla mutlu edecek.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ayşen Gruda aramızdan ayrılalı 2 yıl oldu: Asıl oyuncu olmak isteyen ablasıydı