Pratik kaş şekillendirme ve sabitleme yöntemleri: Her zaman bakımlı duran kaşlar için 10 ipucu

Kaşların artık yüzde artık ne kadar önemli bir detay olduğunu tartışmaya bile gerek yok. Doğru kaşlar sizin hem genç gösterir, hem botoks görevi görür hem de her zaman bakımlı olmanızı sağlar. Peki kaşlarınızı toparlamaya vaktiniz olmadığı zamanlarda ne yapabilirsiniz? Örneğin cımbızla kaş almanın acısına dayanamıyorsanız nasıl bir teknik deneyebilirsiniz ya da kaşlarınızı şekillendirmeye vaktiniz yoksa ne yapabilirsiniz? Tek tek anlattık.

24 Şubat 2021, Çarşamba 10:28 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
1. Diş fırçasını deneyin

1. Diş fırçasını deneyin

Kaş sabitleme sizde makyaj yaparken bile sıkıcı bir işse marketten en ucuza aldığınız bir diş fırçasını bu işe ayırın. Biraz saç spreyini diş fırçasına sıkarak yukarı doru tarayın. Sprey kullanmayacaksanız her sabah diş fırçanızla kaşlarınızı yukarı doğru tarama işlemini geçmeyin.

2. Sabitlemek için sabundan yararlanın

2. Sabitlemek için sabundan yararlanın

Yerinde sabit durmayan kaşlardan şikayetçiyseniz ve yanınızda kaşlarınızı sabitleyecek bir ürün yoksa, bar sabunlardan faydalanın. Nemlendirdiğiniz sabunla sabitlediğiniz kaşlar tüm gün boyunca yerlerinden kıpırdamayacak.

3. Eski bir maskaranızı yıkayın

3. Eski bir maskaranızı yıkayın

Eğer kaş fırçası için ayrı bir bütçe yaratmak istemiyorsanız. Kurumuş maskaranızın fırçasını yıkayıp kaşlarınızı taramak için kullanın.

4. Kaş bakım ürününüzü kaş jeline damlatın

4. Kaş bakım ürününüzü kaş jeline damlatın

Kaş serumunuzu uygulamayı unutuyor musunuz? Gür kaşlara sahip olmanızı sağlayan bu ürünü makyaj rutininizin bir parçası haline getirin. Kaş jelinize ekleyeceğiniz birkaç damla bakım serumuyla kaşlarınızı hem belirginleştirin hem de besleyin.

5. Cımbızı buzdolabında bekletmekte yarar var

5. Cımbızı buzdolabında bekletmekte yarar var

Daha acısız bir deneyim için kaşlarınızı düzeltmeden önce cımbızınızı buzlu suda bekletin. Soğuyan cımbız tüyleri alırken bölgeyi hissizleştirecek.

6. Yüzünüzü botokssuz yukarı çekin

6. Yüzünüzü botokssuz yukarı çekin

Kaşlarınızı doldurmaya fırsatınız yoksa kapatıcı veya kaş aydınlatıcı bir kalemle kaş çerçevenizi keskinleştirin. Ayrıca, kaş kavisinizin altına ve kuyruğun üstüne uygulayacağınız açık renk ton kaşlarınızı daha kalkık ve yüzünüzü daha ferah gösterecek.

7. Kesik uçlu kaş kalemleri

7. Kesik uçlu kaş kalemleri

Sabah hazırlanmaya çok vaktiniz yoksa ya da şipşak bir güzellik dokunuşu peşindeyseniz yeni nesil kaş kalemlerinin pratik kullanımından faydalanın. Kesik uçlarıyla kontrol kolaylığı sağlayan kalemlerden tırtıklı uçlarıyla tüy şeklini kolayca taklit eden aplikatörlere yeni nesil kaş ürünleri hızlı hayatınıza adapte oluyor.

8. Tek renkle kalmayın

8. Tek renkle kalmayın

Doğal bir bitişle doldurulan kaşlar için iki ton ürün kullanın. Biri kendi kaş renginizde biri de bir-iki ton açık renkte, ultra ince uçlu kalemlerle tüy görünümünü taklit ederek kaşlarınızı doldurun ve doğal bitişli kaşlara merhaba deyin.


9. Takma kaküle ne dersiniz?

9. Takma kaküle ne dersiniz?

Makyaj yapmaya fırsat bulamadığınız günlerde kaküllü bir saç modeliyle kaşlarınızı kamufle edin (Takma kaküller hem makyajsız hem de kötü saç günlerinin kurtarıcısı) ya da cesur bir ruj rengiyle dikkati bakışlarınızdan dudaklarınıza çevirin.


10. Jel eyeliner'ınızı kullanın

10. Jel eyeliner'ınızı kullanın

Kaş pomadının veya kaleminin kalıcılığından şikayetçi olanlar kalıcı eyeliner tekniğini kaş makyajlarına da uygulayabilirler. Krem formlu ürünle doldurduğunuz kaşlarınızı aynı renkte kaş farı ile sabitleyerek daha kalıcı bir sonuç elde edin.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Cildinizin daha iyi görünmesini sağlayacak 11 besin