Prens Charles, Prenses Diana'yı nasıl aldattı?

Prenses Diana ölümüyle tüm dünyayı sarsmıştı. Prenses Diana nasıl öldü? Evet ölümünden en çok merak edilen soru buydu. Ancak Prenses Diana ölümünden sonra Prens Charles'ın aldatma hikayesi en çok konuşulanlardan biri oldu. Prens Charles, Prenses Diana'yı Camilla Parker Bowles ile aldattı. Fakat bu hikaye hiçbir zaman yeterince aydınlatılamadı. Prens Charles ve Camilla'nın Türkiye'ye 1992'de geldikleri tatil fotoğraflarının ortaya çıkması, geçtiğimiz yıl İngiltere'de sansasyon yarattı. Peki bu aşk üçlüsünün hikayesi nasıl şekillendi?

14 Ağustos 2020, Cuma 15:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Camilla Parker Bowles kimdir?

Camilla Parker Bowles kimdir?

Camilla Rosemary asıl adı Camilla Rosemary Mountbatten Windsor olan ya da daha önceki eşinin soyadıyla Camilla Parker Bowles 1947 yılında doğdu. Birleşik Krallık Kraliçesi olan II. Elizabeth'in gelini ve Galler Prensi olan Charles Mountbatten-Windsor'ın ikinci eşidir.

Camilla Parker Bowles ve Prens Charles nasıl tanıştı?

Camilla Parker Bowles ve Prens Charles nasıl tanıştı?

Carolina Graham’ın ‘Camilla ve Charles-Bir Aşk Masalı’ kitabına göre, bir polo maçı sonrasında arkadaşlarıyla oturan Prens’in yanına bir kadın geldi. Yeşil lastik çizmeleri, kahverengi kadife pantolonu ve yeşil ceketiyle Camilla, bir köpeği seven Prens’e, “Bu ne hoş bir hayvan” diyerek ilk adımı attı. Ardından rahat bir gülümsemeyle “Adım Camilla Shand. Sizinle tanıştığıma çok memnun oldum” dedi ve büyük skandallarla dolu olacak bir maceranın ilk kurşunu böylece atıldı. 

Camilla da başka biriyle evliydi

Camilla da başka biriyle evliydi

Camilla, bu sırada Charles ve Diana’nın düğünde refakat eden bir asker olan Andrew Parker Bowles ile evliydi. İkili birbirine derin bir aşk ile bağlı olsa da evliliklerini ‘açık evlilik’ olarak sürdürüyordu. Yani ikisi de başka kişilerle görüşebiliyordu. Charles, tüm dünyanın onayladığı Diana ile olan evliliğine de kalbine söz geçiremediği büyük aşkı Camilla ile olan ilişkisine de devam ediyordu. 1995 yılının ocak ayında ‘Camillagate’ adı verilen bir skandalla dostluğun aslında bir yasak aşk olduğunu anlayacaktık.

“Bu evlilikte üç kişiydik”

“Bu evlilikte üç kişiydik”

Camilla Parker, Charles Mountbatten-Windsor ile küçük yaşlarda aşk yaşamasına rağmen hem kendisinin, hem de prensin evliliği ilişkilerinin gecikmesine sebep olmuş; hatta Diana Spencer ile Charles Mountbatten-Windsor ayrılığı bu aşka bağlanmıştı. Prenses Diana, tartışma yaratan ‘Kendi Sözleriyle Diana’ adlı belgeselde, evliliği süresince Prens Charles ile Camilla Parker Bowles’un ilişkisini bildiğini söyleyerek, “Bu evlilikte üç kişiydik” demişti.

Kocamı istiyorum

Kocamı istiyorum

Diana: In Her Own Words belgeseline göre, Diana ve Camilla arasında geçen bir diyalog iki kadının bu aşk üçgenindeki pozisyonlarını net bir şekilde gösteriyor. Diana, bir doğum günü kutlaması sırasında Camilla’ya Charles ile aralarında olan her şeyi bildiğini ve kendisine salak muamelesi yapılmamasını istediğini söylüyor. Camilla ise Diana’ya: “İstediğin her şeye sahipsin. Dünyadaki tüm erkekler sana aşık. İki güzel çocuğun var. Daha ne istiyorsun ki?” diye soruyor. Diana ise çaresizce “Kocamı istiyorum!” cevabını veriyor. 

Ölümünden 8 yıl sonra...

Ölümünden 8 yıl sonra...

Prens Charles, Diana'nın ölümünden 8 yıl sonra, 9 Nisan 2005'te Camilla Parker Bowles ileride Kral olacak olan Prens Charles ile II. Elizabeth'in onayı ile evlendi. Genellikle Cornwall Düşesi ve İskoçya'da Rothesay Düşesi unvanı taşır. Düşes, Galler Prensinin Kral olmasıyla Kraliçe olarak değil Prenses Konsort olarak anılacak; çünkü prensin ikinci evliliği.


Prenses Diana yüreklendirmiş

Prenses Diana yüreklendirmiş

Prenses Diana, tartışma yaratan ‘Kendi Sözleriyle Diana’ adlı belgeselde, evliliği süresince Prens Charles ile Camilla Parker Bowles’un ilişkisini bildiğini söylüyor. Diana, Prens Philip’in de Charles’ı kendisini aldatması konusunda yüreklendirdiğini, eski aşkı Camilla’ya geri dönmesi gerektiğini söylediğini açıklıyor.

"Charles, ümitsiz bir vaka"

"Charles, ümitsiz bir vaka"

Belgeselde, eşi Charles tarafından aldatıldığını ve bir gün ağlayarak Kraliçe 2. Elizabeth'e gittiğini anlatan Diana, Kraliçe'nin kendisine, "Ne yapman gerektiğini bilmiyorum. Charles, ümitsiz bir vaka" dediğini aktarıyor ve bu cevabın kendisinde travmaya neden olduğunu söylüyor.

En çok Prens William ve Harry etkilendi

En çok Prens William ve Harry etkilendi

Prens Charles ve şu anki eşi Galler Prensesi Camilla arasında patlak veren Camillagate skandalı ve ardından aynı dönem Prens Charles’ın eşi olan Galler Prensesi Diana ve yakın arkadaşı James Gilbey arasında patlak veren ve ikilinin arasındaki aşkı belgeleyen ‘Squidgygate’ telefon kayıtlarından en çok etkilenenler ikilinin çocukları Prens William ve Harry oldu. O dönem atılan provokatif başlıklardan uzak tutulmaya çalışılan ikili, ne yazık ki eğitim gördükleri 180 kişilik erkek okulunda sıkıntılı günler yaşadı.

 Prenses Diana'dan saklanamamış

Prenses Diana'dan saklanamamış

Prenses Camilla ile telefon konuşmaları basına sızan Prens Charles, Prenses Diana’yı bu durumdan korumaya çalışmış. Utanç verici bu kayıtların basına sızmasının ardından yeme problemleri (Bulimiya) yaşayan ve kendine zarar veren Prenses Diana’nın ise, bunun tam tersine inandığı konuşuluyordu. Çocuklarının annelerinin bu durumdan zarar görmesini istemeyen Prens Charles, bu konuda hassas davranmış...


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Aşık olan insanların hissettiği 10 garip duygu