Prens Harry ve Meghan Markle cephesinin bir sonraki adımı ne olacak?

Uzun zamandır beklenen oldu, Sussex Dükü Prens Harry ve eşi düşes Meghan Markle, İngiltere Kraliyet Ailesi'ndeki üst düzey görevlerinden çekildi. Bu ne anlama geliyor? Sarayda yaşamayacaklar mı? Kraliçenin dizinin dibinde olmayacaklar mı? Değirmenin suyu nereden gelecek? Biri asıl mesleği oyunculuğu bırakalı yıllar oldu, ötekinin zaten belki de hiç gerçek bir mesleki yaşantısı olmadı. Ne yer ne içerler?

10 Ocak 2020, Cuma 13:44 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Şanslarını fazla zorladılar

Şanslarını fazla zorladılar

Bu soruların şimdilik en kuvvetli cevabı yıl sonunda çiftle ilgili çıkan 'kendi markalarını' mı çıkarıyorlar haberleri. Aralık ayı sonunda, İngiltere Patent Ofisi'nin yayınladığı belgelere göre Harry ve Meghan, aralarında kıyafet, spor giyim ve medya organlarının bulunduğu 100'den fazla ürünün 'Sussex Royal' markası altında isim hakkını satın aldı. Burada tek bir soru işareti olabilir, kraliyet ünvanlarından sıyrılan ikilinin, kraliyet ünvanlarını taşıyan bir marka ismini nasıl kullanacakları.... Kraliyet'e yakın kaynaklar, resmi görevlerinden ayrılan çiftin, ünvanlarını kullanmaya devam etmelerine izin verilebileceğini tahmin ediyor. Böylelikle dünyanın en özgür dük ve düşesi olabilirler. Ancak aynı isimler, bunun çok da kolay olmayacağını, çünkü ikilinin şansını fazla zorladığını belirtiyor. 

'Meghan istediğini aldı'

'Meghan istediğini aldı'

Çift, Aralık ayında 8 aylık oğlu Archie ile birlikte Kanada'ya gitmiş, bu sırada Noel tatilini burada geçirecekleri iddia edilmiş, kraliyet hayranlarının gözü ikilinin yılbaşı planlarına dönmüştü. İddialar doğru çıktı. Çekirdek aile, Noel planlarıyla ilgili aileyi hayal kırıklığına uğratmıştı. Kraliçe 2'nci Elizabeth, duruma tepkisiz kalmadı, tüm dünyanın fark edeceğini bile bile, Noel kutlamasını yaptığı masasından Meghan ve Harry'nin fotoğraflarını kaldırdı. Bir şeylerin ters gittiği belliydi. Gelmekte olan geldi ve İngiliz bulvar gazetelerinin aylardır ima ettikleri gerçekleşti, 'Meghan istediğini aldı'.

Prens Harry'yi kaosla baş başa bıraktı

Prens Harry'yi kaosla baş başa bıraktı

Meghan bu hafta Archie'yi Kanada'da bakıcısıyla birlikte bırakarak Harry ile İngiltere'ye dönmüştü. Şimdi ise Meghan'ın İngiltere'de geçirdiği '3 günün' ardından Archie'yi bakıcısıyla bıraktığı Kanada'ya gittiği ve Prens Harry'yi neden oldukları kaosla başa çıkması için yalnız bıraktığı yorumları yapılıyor. İngiltere basınına göre çift, 7 haftalık Kuzey Amerika tatilinde, adeta kafa dinledi ve Meghan da zaten İngiltere'de uzun süre kalmayı başından beri planlamıyordu.

Kraliçe çözüm bekliyor

Kraliçe çözüm bekliyor

İngiliz Daily Mail gazetesinin Kraliyet'e yakın bir kaynağa dayandırdığı iddiasına göre Kraliçe aileyi bir araya tutma görevini yerine getirerek torunu Prens Harry ve eşinin resmi görevlerinden ayrılma kararına konuşarak çözüm bulma önerisiyle geldi. Kraliçe 2'nci Elizabeth, Prens Charles ve Prens William, tüm kullanıcıların aynı anda konuşabildiği bir konferans görüşmesinde Prens Harry'i adeta yolundan çevirmeye çalıştı. Basına yansıyanların perde arkasında Kraliçe, 'haftalar değil, günler içinde' gerçekçi bir çözüm bulunmasını istedi.


İçişleri Bakanı'na büyük görev düşüyor

İçişleri Bakanı'na büyük görev düşüyor

İçişleri Prtii Patel'den çiftin ayrılma sürecindeki görüşmelere katılmasının istenmesi, sorunun ne denli büyük bir krize dönüştüğünün göstergesi. Patel'den, Meghan Markle ve Prens Harry'nin güvenliğinden emin olması bekleniyor. İkilinin İngiltere ve Kuzey Amerika'da ayn anda yerleşik bir hayat sürmelerinin vergi veren halka maliyetini de kontrol altında tutması, içişleri bakanının bir başka görevi... ;Öte yandan Londra Polisi de, çift için alınan güvenlik önlemlerinin ve özel polis korumasının vergi verenlere maliyetinin bir raporunu yayınlayacağını duyurdu. Çiftin polis korumasının milyonları bulacağı öngörülüyor.

Polis koruması milyonları bulacak

Polis koruması milyonları bulacak

Çift, geçtiğimiz Mart ayının başında Kraliçe'yi bilgilendirmeden 'Sussex Kraliyet' ismindeki yeni web sitesini yayına sokarak tüm gözlerin kendilerine çevrilmesine neden olmuştu. En yakın yardımcılarını, yine kimseyi bilgilendirmeden işten çıkarmıştı. Çifte yakın kaynaklar, Prens Harry'nin eğer görevleri hafifletmezse mental sağlığının tehlikede olduğunu öne sürdüğünü belirtiyor.

Değirmenin suyu nerden gelecek?

Değirmenin suyu nerden gelecek?

Bu arada Harry ve Meghan'ın gelecek planlarını kamuoyu ile paylaşmak için kurdukları internet sitesinde şu anki gelir kaynakları anlatılıyor. Gelirlerinin yüzde 5'i, yaptıkları hizmetler karşılığı kamu parasıyla karşılanan hibe fonundan, yüzde 95'i ise Prens Charles'ın kendi özel gelirinden karşılanıyor. İngiliz The Guardian gazetesi, Harry'nin annesi Prenses Diana'dan miras kalan evinin değerinin 7 milyon sterlin olduğunu da hatırlatıyor. The Times ise, Prens Charles'ın çifte aktardığı nakit akışını durdurmakla tehdit ettiğini öne sürüyor.

Kraliçe Meghan'ı pas geçti

Kraliçe Meghan'ı pas geçti

Kraliyet saraylarında görevli yetkililer isimlerini vermeden de olsa Kraliçe'nin konuya ilişkin kaygılarını gazetelerle paylaştı. Kraliçe'nin, Meghan ve Harry'nin kararı karşısında oldukça incindiği, diğer aile üyelerinin ise fevri tepkiler verdikleri aktarıldı. Daily Mail'in haberine göre, kararın açıkladığı 12 saat sonunda her şey duruldu, herkes 'belirsizliğe yer bırakmaksızın, temiz bir kafayla' işinin başına döndü. Kararın ardından neredeyse tüm aile üyeleriyle görüşen Kraliçe, Meghan'ı pas geçti.


Aşk nasıl başlamıştı?

Aşk nasıl başlamıştı?

Meghan ve Harry, ortak arkadaşları vasıtasıyla 2016 yazında Londra'da bir araya geldi. Kısa süre içinde yakınlaşan çift, birlikte olmaya başlamalarının hemen ardından Güney Afrika ülkesi Botsvana'da baş başa yıldızların altında bir kampa gitti. Uzun süre magazin basınını atlatan çift,  ilk kez 2017'de Toronto'daki Invictus Oyunları'nda kamu önünde el ele görüntü verdi. 2017 Eylül'ünde Meghan, Vanity Fair dergisine verdiği röportajda şöyle dedi: "Büyük bir aşk hikayesini seviyorum."Meghan, baş başa oldukça keyifli vakit geçirdiklerini, çok mutlu ve aşık olduklarını söyledi.

Tavuk pişirirken gelen evlenme teklifi

Tavuk pişirirken gelen evlenme teklifi

Kasım 2017'de Harry, Kensington Sarayı'nda birlikte yaşadıkları evde fırında tavuk pişirirken dizlerinin üzerine çöktü ve Meghan'a evlenme teklif etti. İkili Mayıs 2018'de tüm dünyanın gözü önünde evlendi.


Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER NASA, Avustralya'daki yangını görüntüledi