Prenses Diana, kızarıklıklar için bu maskeyi yapıyordu!

Prenses Diana, gerek giyim tarzı gerekse güzellik sırlarıyla birçok kişiye ilham kaynağı oluyordu. Gittiği her yerde tüm gözleri üzerine çeken Galler Prensesi de herkes gibi cilt problemi yaşıyordu. Peki Prenses Diana, hassas cildinin nasıl mükemmel görünmesini sağladı? Görünüşe göre Prenses, evde yapabileceğiniz bir yüz maskesi kullanıyordu. /ÖZEL

02 Aralık 2021, Perşembe 10:08 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
ONUN DA CİLT SORUNLARI VARDI

ONUN DA CİLT SORUNLARI VARDI

Prenses Diana, cildi hassas olduğu için özellikle büyük bir özen gösteriyordu. Toplumun karşına her zaman iyi bir görünümle çıkabilmek için makyajına ve cilt bakım rutinine değer veriyordu. Prenses Diana’nın cildi mükemmel görünmesine rağmen gül hastalığından (rosacea) muzdaripti. 

GÜL HASTALIĞI NEDİR?

GÜL HASTALIĞI NEDİR?

Gül hastalığı, özellikle yüzü etkileyen uzun süreli bir cilt hastalığı. Kadınlarda ve açık tenli kişilerde daha sık görünse de semptomları erkeklerde daha kötü olabiliyor. 

Gül hastalığının ilk belirtileri arasında burun, yanaklar, alın ve çenede gelip geçen kızarıklık, su toplama veya cilt bakım ürünleri kullanırken yanma veya batma hissi bulunur.

DIANA’NIN EV YAPIMI MASKESİ

DIANA’NIN EV YAPIMI MASKESİ

Express’te yer alan habere göre Prenses Diana, yanaklarında ortaya çıkan gül hastalığının kızarıklıklarını yatıştırmak için hem gül yağı hem de avokado maskesi kullanıyordu. Gül hastalığı, tedavisi en zor olan cilt sorunlarından biri. Bu nedenle durumu nasıl yöneteceğinizi ve kontrol altında tutacağınızı öğrenmek, cilt görünümünü yatıştıran tedavide büyük rol oynar. Prenses Diana, antiseptik ve antienflamatuar özellikler içerdiğinden gül yağı kullanmış olabilir. Bu özellikler, bakterilerle savaşmasına ve çoğu hastasının yaşadığı şişlik ve kızarıklığı tedavi etmesine izin veriyor.

CİLT BARİYERİNİ ONARIYORDU

CİLT BARİYERİNİ ONARIYORDU

Prenses Diana'nın avokado maskeleri kullanması, cildin zarar görmüş bir cilt bariyerini onarmaya yardımcı olan yağ asitleriyle dolu olduğu için cildi yatıştırmaya da yardımcı oluyordu.

MAKYAJINI MUTLAKA ÇIKARIYORDU

MAKYAJINI MUTLAKA ÇIKARIYORDU

Diana'nın makyaj sanatçısı Mary Greenwell, 2012’de verdiği bir röportajda, "Diana her zaman günün sonunda makyajını çıkardığından ve makyaj yapmadan önce yüzünün her zaman temiz olduğundan emin olurdu." demişti.

Peki bunu yapmanın faydaları neler ve kusursuz bir cilt elde etmeye yardımcı olur mu?

Diana'nın cildi her zaman çok sağlıklı görünen ve pürüzsüz bir ciltti. Bu yüzden makyaj uygulamasından önce temiz cildin önemi konusunda çok eğitimli olduğu açık.

Pürüzsüz ve temiz bir tuval, boyanın çok daha kolay fırçalanmasını ve pigmentin gerçek renklerini göstermesini sağlar. Cildimiz için de aynı şey geçerli. 

Pul pul döktüğümüz, temizlediğimiz ve nemlendirdiğimiz zaman, cildimizi daha sağlıklı ve canlı bir görünüm elde ederek makyajın mükemmel görünmesini sağlar. Aynı şekilde, günün sonunda makyajınızı çıkarmak sağlıklı bir cilde kavuşmak için bir gerekliliktir.

Cilt, siz uyurken gece boyunca kendini onarmaya ve yenilemeye meyillidir, sabahları daha canlı bir görünüm yaratır. Makyajlı uyumak bu yenilenme sürecini engelliyor ve aslında normalden yedi kat daha hızlı yaşlanmanıza neden oluyor.

DIANA’NIN SIKI GÜZELLİK RUTİNİ

DIANA’NIN SIKI GÜZELLİK RUTİNİ

Diana, günde iki kez cildiniz temizliyor, tonikliyor ve nemlendiriyordu. Her gün cildimiz sadece UV ışınlarına, kire, bakterilere, kirliliğe ve daha fazlasına maruz kalmakla yetinmiyor. Gözenekleri tıkayan makyaj ve aktif yağ bezleri de cildimizi kötü etkileyen faktörlerden. Sabah ve akşam sıkı bir cilt bakım rutinine sahip olarak, cildinizi temiz, korunmuş, sağlıklı ve kontrol altında tutmak için mümkün olan en iyi şansı tanır.

Birçok cilt sorunu, iyi bir cilt bakımı rutini uygulayarak çözülebilir. Diana'nın kullanmakta kararlı olduğu ürün ise, UV ışınlarına karşı korumak, hem güneş yanığını hem de tehlikeli cilt kanserlerini önlemek için güneş kremiydi.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Yaşlanmayı durduran doğal yöntemler