Prenses Diana'nın yıllar sonra ortaya çıkan bebek mezarı sırrı

İngiltere eski Prensesi Lady Diana'nın, ölü doğan bir bebeği sarayın bahçesine gömdüğü ortaya çıktı

13 Mart 2017, Pazartesi 09:46 Son Güncelleme:
A A

İngiliz Kraliyet Ailesi'ne ait Kensington Sarayı'nda bir bebek mezarı olduğu, hatta bu fikrin Lady Diana'ya ait olduğu ortaya çıktı.

İyi kalpli ve cömertliğiyle tanınan Prenses Diana hakkında ortaya çıkan 'bebek mezarı' gerçeği, İngiliz basınına bomba gibi düştü.

Diana'nın en yakın arkadaşı Rosa Monckton, katıldığı bir televizyon programında büyük bir itirafta bulundu. Mirror'da yer alan habere göre başarılı bir iş kadını olan Monckton, 1993 yılında ikinci bebeğine hamile kaldı.

Hamileliğini en yakın arkadaşı Prenses Diana ile paylaştı, ancak işler yolunda gitmedi. 1994 baharında Monckton'un bebeği ölü doğmuştu...

Bu trajik olay sonrası Prenses Diana arkadaşını hiç yalnız bırakmadı ve ona 'bebek için sarayın bahçesinde gizli bir mezar' hazırlayabileceklerini söyledi. 

Bu sırrı yalnızca 3 kişi biliyordu; Prenses Diana, Rosa Monckton ve Diana'nın yardımcılarından biri olan Paul Burrell...

Sarayın bahçesinde mezar yeri için hazırlık yapıldığı sırada orada neler olduğunu merak eden saray çalışanlarına bir evcil hayvan için çalışma yapıldığı söylendi. Ve bebek Kensington Sarayı'nın bahçesine gizli bir törenle defnedildi...

Monckton'un yaptığı açıklamaya göre bu olaydan sonra Prenses Diana arkadaşına saray bahçesinin bir anahtarını verdiğini ve o anahtarın hala kendisinde olduğunu söyledi. Ayrıca en yakın arkadaşının da en az kendisi kadar acı çektiğini belirtti. 

Şimdi 63 yaşında ve iki kız annesi olan Monckton'ın Domenica isimli kızının vaftiz annesinin de Prenses Diana olduğu biliniyor. 

Prenses Diana ise bu olaydan yalnızca 3 sene sonra, 1997 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybetmişti.  

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER İspanya'da 'Gloria Fırtınası' sonrası kırmızı alarm verildi