Prenses Diana'nın 9 güzellik imzası

Prenses Diana, sadece yaşadığı dönemi değil, kendinden sonrakileri de etkiledi. Hem saç, makyaj ve moda anlayışı; hem de özgür ruhu ve yardımseverliğiyle ikonik bir isim haline geldi. Çevrenizde Prenses Diana'yı tanımayan birini gördünüz mü hiç? İşte Prenses Diana'nın nesile nesle aktarılan ve ilham olmaya devam edecek 9 güzellik imzası!

11 Temmuz 2020, Cumartesi 10:54 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Makyajda sadece 2 unsur önde

Makyajda sadece 2 unsur önde

Prenses Diana’nın makyaj artisti Mary Greenwell, ikonik ismin makyaj sırrının 2 sayısında gizli olduğunu açıkladı. ‘Yoğun bakışlarla dominant dudakları kombinleyebilirsiniz, ancak allığınızı hafif bir tondan seçmeye özen gösterin. Makyajınızda sadece 2 baskın öğe olmalı!’

İntikam elbisesi

İntikam elbisesi

Basında ‘intikam elbisesi’ olarak anılan mini derin göğüs dekolteli elbise Yunan tasarımcı Christina Stambolian’a aitti. Diana’nın Londra’da Serpentine Gallery davetine bu elbiseyle katıldığı gün gazeteler Prens Charles’ın kendisini aldattığını yazmıştı. 

Bronz  makyajı

Bronz makyajı

Aydınlık cildiyle göz kamaştıran Diana’nın güzellik sırrı, bronzerını yüzünün dış çerçevesinde kullanması. Büyük bir fırçayla çene kontürünü ve saç diplerini bronzlaştıran prenses, odağı yüzünün merkezine vererek daha ferah bir görünüm elde ediyor.

Takıları hep önemli

Takıları hep önemli

Güneş gözlükleri ve şapkalar bu alanda iddialı bir yere sahipken, mücevher seçimleri de ayrı bir önem taşıyordu. Detayların devreye girdiği mücevher seçimlerinde özellikle sırt dekoltesi için özel tasarlanan kolyeleri kullanan Lady Diana, kendisine Kraliçe Elizabeth tarafından hediye edilen bir kolyeyi taç olarak kullanacak kadar da cesur ve yaratıcıydı.

Saç kesimi

Saç kesimi

Kısa katlı ve hacimli saçlar Lady D'nin ilk akla gelen imza görünümleri arasında. Spontane bir şekilde karar verilen ve ünlü saç artisti Sam McKnight tarafından kesilen bu model kraliyet dünyasının kurallarına uymasa da güzellik dünyasında devrim yaratmıştı.


En büyük güzelliği, gülümsemesi

En büyük güzelliği, gülümsemesi

"Hayatı asla kitabına göre yaşamıyorum. Beni kalbim yönlendiriyor, aklım değil,” diyen bir prensesin stilinden ilham almak belki de bu yüzden gelip geçici moda ikonlarına göre her zaman çok daha anlamlı olacaktır. Çünkü milyonlarca insana sevgi ve merhametinizle ilham verebiliyorsanız, seçtiğiniz kıyafetlerinizin ötesinde anlatacağınız bir hikayeniz var demektir.


Bazen sıradan stili

Bazen sıradan stili

Prenses Diana, İngiltere Kraliyet Ailesi'ne iki oğul verse de hiçbir zaman bir prenses gibi yaşamadı. Onu sürekli sıkıcı topuklu ayakkabılar ve elbiselerle görmedik. Sokağa çıktığınızda onu markete giden sıradan bir vatandaş gibi görmek mümkündü.

Spor stili

Spor stili

Prenses Diana'ya baktığınızda günümüz trendlerinden çok da farklı giyinmediğini görüyoruz. Bisikletçi şortu, rahat bir sweatshirtle spor yapmaya giden normal bir insan gibi.

Mavi göz kalemi

Mavi göz kalemi

Lady Diana'nın kraliyet kurallarını esnettiği bir görünüm daha! Normalde naturel renklerle yapılması gereken makyaj hamleleri dışına çıkan prenses, bakışlarında mavi göz kalemi kullanmayı alışkanlık haline getirmişti.


Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Şeyma Subaşı'nın yeni markasında, 'esinlenme' sinyalleri