Prenses Diana'nın diyet ve egzersiz rutini

Konu Prenses Diana olunca aşklarından, ne yiyip ne içtiğine kadar her detayı merak ediyoruz. Peki o hep ince ve uzun gördüğümüz Prenses Diana, yaşadığı onca zorluğa rağmen böyle güzel ve zayıf görünmeyi nasıl başardı? Paparazziler onu sık sık spora gidip gelirken çekti ancak gerçekte ne yediğini ve nasıl bir egzersiz rutini uyguladığını bilmiyoruz. İşte tüm detaylarıyla Prenses Diana'nın diyet ve egzersiz rutini!

16 Eylül 2020, Çarşamba 16:27 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
En sevdiği yemekler

En sevdiği yemekler

İngiliz Kraliyet Ailesi'nin emektar şefi Darren McGrady, Prenses Diana için saray yemek tariflerini bir kenara bırakıp sağlıklı yemekler pişirmeye başladığını anlatıyor. Diana'nın en sevdiği yemekleri sıralıyor: Biber dolması, patlıcan dolması ve balık...

 Bulimia hastasıydı

Bulimia hastasıydı

Şefin sözlerine göre Diana bulimia hastasıydı ve sarayda bu bilinmiyordu. Diana'nın sağlıklı beslenme kararından sonra şef bütün yemek listesini değiştirmişti. Prenses, Garren'e: "Darren sen bütün yağların icabına bak, karbonhidratları da ben spor salonunda halledeceğim" dedikten sonra her şey değişmişti.


 Dana eti asla yemezdi

Dana eti asla yemezdi

Diana ile ilgili yemek sırlarını paylaşan şefin açıklamaları şöyle devam ediyor: "Lady Diana’nın yediği tek kırmızı et kuzuydu. O da eğlencelerde. Dana eti asla yemezdi."

 Darren McGrady şöyle anlatıyor

Darren McGrady şöyle anlatıyor

Özellikle soslar konusunda Diana yağsız versiyonlarını tercih ederdi. Konukları tam yağlı yiyeceklerden oluşan menülerini yerken Diana düşük yağlı versiyonlarını yerdi ancak kimse bunun farkında varmazdı” 

 Kahvaltıda ne yiyordu?

Kahvaltıda ne yiyordu?

Saturday Evening Post gazetesinde 1989'da yayımlanan bir röportaja göre, Prenses Diana güne greyfurt, müsli ve bir parça kızarmış ekmekle başlıyordu. Ancak Darren McGrady'nin sarayda işe başlamasıyla birlikte Lady Diana daha sağlıklı kahvaltılar yapmaya başladı. Kahvaltıda favori tarifinde ise fırına sürülmüş patates içinde hafif pişmiş ıspanak, üzerine bir poşe yumurta vardı. Bu besin değeri yüksek kahvaltı, hollandaise sosuyla servis ediliyordu. 

 Öğle yemeğinde ne yiyordu?

Öğle yemeğinde ne yiyordu?

Prenses Diana, her öğününde tüm besin gruplarından almaya özen gösteriyordu, et hariç. Öğle öğününde favori yemeği ise kabakla doldurulmuş california biberleri, mantar, pilav, mozzerella peniri ve barbekü sosuydu. 

  Akşam yemeğinde ne yiyordu?

Akşam yemeğinde ne yiyordu?

Domuz veya dana eti yemeyen Prenses Diana'nın favori akşam yemeği, Ukraynalıların pancar çorbasıydı. Pancar çorbasının içinde pancar haricinde yoğurt, soğan, tavuk suyu, süt, ekşi krema, tuz ve biber var. 


  Egzersiz rutini

Egzersiz rutini

Prenses Diana, haftada en az 3 kez yarım saatlik egzersizler yapıyordu. Eğer mümkünse, güne yüzerek başlıyordu. Yüzmeye vakti yoksa kahvaltıdan önce muhakkak esneme egzersizleri yapardı. 


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hangi yemeği ne kadar egzersizle yakarsınız?