Prof. Dr. Hülya Nutku'nun ardından öğrencileri taziye mesajı yayınladı

Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü'nde uzun yıllar eğitim verdikten sonra 2018 yılında emekliliğe ayrılan Prof. Dr. Hülya Nutku, hayata veda etti. Hülya Nutku’yu öğrencileri ve sevenleri unutmadı.

22 Eylül 2021, Çarşamba 12:42 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Tiyatro araştırmacısı Prof. Dr. Hülya Nutku, bir süredir İzmir’de kanser nedeniyle tedavi görüyordu. Hülya Tutku, dün akşam saatlerinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 68 yaşında kansere yenik düşerek yaşamını kaybetti.

Hülya Nutku'nun Dokuz Eylül Üniversitesi'nden öğrencileri Engin Altan Düzyatan, Rıza Kocaoğlu, Şebnem Bozoklu ve Burak Altay gibi oyuncular üzüntülerini sosyal medya sayfalarından dile getirdi.

Burak Altay: Biz şimdi derdimizi kime anlatacağız… Hocam Hülya Nutku çok üzgünüm… Başta kardeşim Zeynep Nutku’ya ardından bütün öğrencilerine akrabalarına sabır diliyorum..

Konuyla ilgili paylaşımda bulunan Engin Altan Düzyatan, "Ahh canım hocam... Çok değerli Hülya Nutku Hoca'yı kaybettik. Çok üzgünüm..." ifadelerini kullandı.

Rıza Kocaoğlu, gönderisine, "Canımın öğretmenimiz Hülya Nutku, kardeşimiz Zeynep Nutku'nun annesi, bizim de Türk tiyatrosunun da üzerinde emeği çok büyük bir tiyatro insanını kaybettik. Çok üzgünüm, devrin daim olsun öğretmenim." notunu düştü.

Üzüntüsünü ifade eden Şebnem Bozoklu, "Hiç unutmayacağım. Anlattığınız her ders, her anı, her kahkahanız aklımda... Sizin eve ilk gelişim, Ören'deki yazlıkta geçirdiğim ilk yıl... En son geçen yaz Cunda'da buluşmamız... Dilim varmıyor. Çok üzgünüm... Canım hocam Hülya Nutku'ya Allah'tan rahmet, canım Zeynep'e sabır diliyorum..." dedi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Survivor Berna Canbeldek'in inanılmaz değişimi! İddialı pozlarıyla sosyal medyayı salladı