Prof. Ersanlı ve Zarakolu tutuklandı

Prof. Ersanlı ve Zarakolu tutuklandı

KCK soruşturması kapsamında mahkemeye sevkedilen 47 kişiden, aralarında Prof. Dr. Emine Büşra Ersanlı ile yayıncı Ragıp Zarakolu'nun da bulunduğu 44 kişi tutuklandı

31 Ekim 2011, Pazartesi 20:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

KCK’ya yönelik İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayınevi sahibi Ragıp Zarakolu’nun da aralarında bulunduğu 50 kişi dün sabah Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi.

Savcılık sorgusunun ardından 47 şüpheli tutuklama istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Üç şüpheli ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

İstanbul Nöbetçi 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne sevk edilen şüphelilerin mahkeme sorgusu gece saat 23.00 civarında başladı.14 saat iki hakim tarafından sorgulanan şüphelilerden 24’ünün işlemleri tamamlandı.

Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayınevi sahibi Ragıp Zarakolu’nun da aralarında bulunduğu 24 kişiden 23’ü tutuklandı. Bir şüpheli ise serbest bırakıldı.

Mahkeme, 21 kişinin tutuklanmasına, 2 kişinin de serbest bırakılmasına karar verdi. Böylece, şüphelilerin çokluğu nedeniyle mahkeme işlemleri 2 hakim tarafından 2 grup halinde yürütülen 47 kişiden, toplam 44 kişi tutuklanırken, 3 kişi serbest bırakıldı.

KCK SORUŞTURMASINDA TUTUKLANAN 44 KİŞİ METRİS CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ 

Terör örgütü PKK’nın şehir yapılanması olduğu belirtilen KCK’ya yönelik İstanbul’da gerçekleştirilen operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen 47 kişiden aralarında Prof. Dr. Büşra Ersanlı ve yayınevi sahibi Ragıp Zarakolu’nda bulunduğu 44’ü tutuklandı.

Tutuklular polis araçlarıyla Metris Cezaevi’ne götürüldü. Prof. Dr. Büşra Ersanlı polis minibüsü içerisinden dışarıda kendini destekleyenlere el salladı.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER İş insanı Cüneyt Yılmaz, kızını öldürüp intihar etti