Prof. Haberal'ın hastası Halime de iddianameye girdi

Prof. Haberal'ın hastası Halime de iddianameye girdi

24 Ağustos 2009, Pazartesi 17:21
A A

Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, Ergenekon operasyonlarının 12’nci dalgasında gözaltına alınıp tutuklanmıştı. Meclis ve hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüsle suçlanan Prof. Dr. Haberal’ın tutuklanmasıyla birlikte organ nakli için bekleyen hastaların da umutları bitmişti. Bu hastalardan biri de 12 yaşındaki Halime Sert’ti. Prof. Dr. Mehmet Haberal, Halime Sert’e 14 Nisan 2009’da karaciğer nakli yapacaktı. 

Davayla ilgileri yok 
Ergenekon’un üçüncü iddianamesine delil sayılan ek klasörlerde Prof. Dr. Haberal’ın hastalarına da yer verildi. Bunlar arasında Prof. Dr. Haberal’ın nisan ve mayıs ameliyat programı ile hastalar hakkında bilgilerin yer aldığı listeler de yer aldı. Hastalar arasında 1 ve 2 yaşında olanlar da var. Böylece davalarla ilgisi bulunmayan 30 hasta ve onlara organ bağışlayacak yakınları da klasörlere girdi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.