Psikolojik olarak zayıflamak mümkün mü?

Psikolojik olarak zayıflamak mümkün mü?

Yemek kısıtlamasına gitmeden, ilaç kullanmadan sadece psikolojik olarak zayıflamak mümkün. İlk olarak 2018 yılında Amerika’da University of Mississippi’de geliştirilmiş ve kısa süre içerisinde bir çok ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlanılan FitKivi yöntemi hızla yaygınlaşıyor.

25 Ağustos 2020, Salı 20:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Psikoloji çokça kendini kontrol etme tekniği sunabilen bir disiplindir. Obezite genellikle dürtüsel olarak buzdolabına saldırma veya sık sık egzersiz yapacak kadar organize olamamanın bir sonucudur. İnsanlar kilo aldıklarını gördükleri zaman genelde moralleri düşer ve kendilerini şansa ve dürtüye daha çok bırakırlar.

Döngüyü kırmak için ilk adım, harekete geçmeye hazırlanmanızdır. Bir başka deyişle, kendinize değişmek istediğinizi açıkça gösterin ve bunun için, bu amaçta tüm enerjinizi ortaya koymaya hazır olun. Kesinlikle kolay olmayacak, ancak amacına ulaştığınızda çok başarılı hissedeceksiniz.

Nöröpsikolojik bir yöntem

İlk olarak 2018 yılında Amerika’da University of Mississippi’de geliştirilmiş ve kısa süre içerisinde bir çok ülkede yaygın olarak kullanılmaya başlanılan FitKivi, hiçbir yemeği yasaklamadan ve ilaç kullanmadan zayıflatma vaadi ile dünyada ve Türkiye’de büyük ilgi görüyor. Sistem, fiziksel bir ürün yada ilaç değil, bir nöröpsikolojik bir yöntem.

FitKivi adı verilen portal sayesinde kilo veren insanlar diğer ilaçlara, bitkisel çaylara nazaran kalıcı olarak kilo vermektedirler. Tamamen zihinsel ve nöröpsikolojik olarak uygulanan bu yöntem, dünya çapında büyük ilgi görmüş, Türkiye’de ise 'FitKivi' ismiyle hayata geçirilmiştir.

Nöröpsikolojik zayıflama yöntemi nedir?

Tüm dünyada yaygın olarak kullanılan, kanıta dayalı bir psikoterapidir. Bazı düşünce ve davranış kalıplarının kişinin uyumunu bozduğu temeline dayanır. Bu düşünce ve davranış kalıplarını fark etmek ve bunları değiştirecek teknikler öğretmek tedavinin temel hedefidir.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Sağlıklı olarak satılan ama sağlıksız olan 5 yiyecek