PTT çalışma saatleri: Tam kapanmada PTT açık mı? Sokağa çıkma yasağında PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

PTT çalışma saatleri: Tam kapanmada PTT açık mı? Sokağa çıkma yasağında PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor?

Tam kapanma kararı ile birlikte en çok merak edilen konulardan bir tanesi de PTT şubelerinin durumu oldu. Sokağa çıkma yasağında PTT açık mı? Yasakta PTT kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Tam kapanmada PTT saat kaç arası açık? PTT çalışma saatleri… İşte PTT ile ilgili tüm sorularınızın cevabı…

05 Mayıs 2021, Çarşamba 10:05 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Koronavirüs vakalarının artması sonucu alınan tedbirler arasında olan sokağa çıkma yasağında PTT açık mı ve çalışıyor mu sorusu, vatandaşların çalışma saatlerini en çok merak ettiği konular arasında yer alıyor. Tam kapanma kapsamında alınan karara göre, 29 Nisan 17 Mayıs tarihleri arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Peki PTT sokağa çıkma yasağında açık mı? İşte, tam kapanmada PTT çalışma saatleri

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINDA PTT AÇIK MI?

Zorunlu kamu hizmetlerinin sürdürülmesi için gerekli kamu kurum ve kuruluşları ile işletmeler (Havalimanları, limanlar, sınır kapıları, gümrükler, karayolları, huzurevleri, yaşlı bakım evleri, rehabilitasyon merkezleri, PTT vb.), buralarda çalışanlar ile ibadethanelerdeki din görevlileri, Acil Çağrı Merkezleri, Vefa Sosyal Destek Birimleri, İl/İlçe Salgın Denetim Merkezleri, Göç İdaresi, Kızılay, AFAD ve afet kapsamındaki faaliyetlerde görevli olanlar ve gönüllü olarak görev verilenler, cemevlerinin dede ve görevlileri yasaktan muaf olacaktır.

TAM KAPANMADA PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

Tam kapanma sürecine göre yapılan düzenlemeler ile PTT şubeleri bu süreçte hafta içi 10.00-16.00 saatleri arasında faaliyetlerine devam edecekler.

PTT genel müdürlükleri hafta içi ile aynı saatler arasında hizmet vermektedir. Dağıtım merkezleri ise Cumartesi günleri 08:30 ile 17:30 saatleri arasında müşterilerine hizmet verir. Genel müdürlüklerin çalışma saatleri illere göre farklılık gösterebilmektedir. Bazı illerde bulunan PTT genel müdürlükleri yarım gün çalışma uygulamaktadır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER E-Devlet'ten çalışma muafiyet izin belgesi alma! Çalışma izin belgesi nasıl alınır? Görev belgesi...