PTT'de 5 bin kişinin istihdam süreci başlıyor

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Bu sene, hemen önümüzdeki ay 5 bin kişinin daha PTT ailesine katılması, ülkemize hizmet etmesi adına istihdam sürecini başlatacağız ve 5 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız." dedi

28 Nisan 2018, Cumartesi 16:22
A A
PTT'de 5 bin kişinin istihdam süreci başlıyor
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun katılımıyla Tofaş Türk Otomobil Fabrikası AŞ önünde gerçekleştirilen " PTT Araç Teslim Töreni"nde yaptığı konuşmada, PTT'nin artık bir dünya markası olduğunu söyledi.

PTT'nin zorlu süreçlerden geçtiğini hatırlatan Arslan, "PTT, 15 yıl önce birçok kurumda olduğu gibi devlet eliyle hizmet veren ve tüm kurumların 'battı, batacak' dendiği bir ortamda hazineye yük olurken bugün tam tersine Türkiye'nin, dünyanın yükünü taşıyan, güzide bir kurum haline geldi. PTT bu gelişimi bu değişimi yaşarken, sadece Türkiye'nin değil dünyanın da öncü kuruluşlarından biri haline geldi." diye konuştu.

PTT'nin bir anonim şirket olduğunu, bunun getirdiği kabiliyetlerle ve pratiklerle böyle hareket edebildiğini anlatan Arslan, "Her zamanki gibi bir kamu kuruluşu hantallığıyla, işleyişiyle bu işleri yapmaya kalksa, Kamu İhale Kanunu'na tabi olarak bu işleri yapmaya kalksa, emin olunuz ki yerinde sayan, insanımıza hizmeti eksik yapan bir PTT olurdu. Ancak PTT artık bir anonim şirket ve bir özel şirketin pratik etmek adına ne kabiliyetleri varsa PTT'mizin de aynı kabiliyetleri var. İşte PTT bu kabiliyetleriyle büyüyor, gelişiyor, hizmet ağını da genişletiyor, genişletmeye devam ediyor." değerlendirmesinde bulundu.
 

"HİZMETLERİ VATANDAŞIMIZIN AYAĞINA KESİNTİSİZ ŞEKİLDE GÖTÜRÜYORUZ"


PTT'nin ülkenin her ilinde, ilçesinde, beldesinde var olduğunu vurgulayan Bakan Arslan, sözlerini şöyle sürdürdü:

Acentelerimizle birlikte ülke çapında 4 bin 870 PTT iş yerimiz var. 2 bin 735 Pttmatik'imiz var ve 42 bin çalışma arkadaşımızla birlikte posta, lojistik hizmet veriyoruz ve dünyanın yeni trendi, gelişen ve büyüyen trendi e-ticarette hizmet veriyoruz. Bankacılık alanında hizmet veriyoruz. Bu hizmetleri vatandaşımızın ayağına kesintisiz bir şekilde götürüyoruz.

Bunu götürürken de banka olmayan yaklaşık bin 800 noktada bankacılık hizmetini PTT aracılığıyla veriyoruz, vatandaşımızın ayağına hizmeti götürmeye devam ediyoruz. Vatandaşımızın gerek kamu gerek özel sektörle olan işlemlerini online olarak gerçekleştiren bir PTT haline geldik. Bu da bizim memnuniyetimiz.

PTT bundan 15 sene önce sadece 7 kuruma onlarca hizmet yapabilirken bugün 428 kurumla iş yapıyor. Bu 428 kurumumuzun 578 ayrı işlemini yapabilir hale geldi. İşte bu PTT artık kabına sığmadığı için Türkiye'de değil dünyada da büyümek adına önemli adımlar attı."


BAKAN'DAN İSTİHDAM MÜJDESİ


Konuşmasının son bölümünde istihdam müjdesi de veren Arslan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu sene, hemen önümüzdeki ay 5 bin kişinin daha PTT ailesine katılması, ülkemize hizmet etmesi adına istihdam sürecini başlatacağız ve 5 bin kişiye istihdam sağlamış olacağız. Böylece 5 bin aileye daha aş, iş, ekmek demek. İşte PTT bunu yaparken bununla da yetinmeyecek inşallah, büyümeye devam edecek. 5 bin kişilik alımla PTT'mize, kurumumuza, bakanlığımıza hayırlı uğurlu olsun diyorum."
Sıradaki haber yükleniyor...