PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

PTT bünyesinde istihdam edilecek personel alımına yönelik yapılan yazılı sınavın kesin sonuçlarının açıklanacağı tarih, söz konusu sınava katılım sağlayan ve beklenti içinde olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Sınava ait sonuçlar geçtiğimiz eylül ayında açıklanmış daha sonra da itiraz süreci başlamıştı. Peki, PTT sınavının sonuçları ne zaman açıklanacak?

17 Ekim 2018, Çarşamba 11:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

PTT personel alımına yönelik süreç devam ediyor. Yazılı sınava yapılan itirazların tamamlanmasının ardından, değerlendirme sonucu kesin sınav sonuçları ilan edilecek ve süreçte bir sonraki aşamaya geçilecek. İşte, PTT yazılı sınavının kesin sonuçlarının açıklanacağı tarih...

Yazılı sınav sonucuna itirazlara ilişkin itiraz değerlendirme raporu http://ik.ptt.gov.tr adresinde yayınlanacaktır. Kesin sınav sonuçları en geç 19.10.2018 tarihinde yayınlanacaktır. Konuya ilişkin detayları haberimizden takip edebilirsiniz.

2018/1 personel alımında adaylar; Avukat, Mimar, Mühendis, Tekniker, Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına MERNİS adresinin bulunduğu il’e başvuru yaptığından tek il tercihi yapmışlardır. Yazılı sınav sonucunda il bazında her pozisyon için en yüksek puandan başlayarak puan sıralaması yapılacaktır.

Yerleştirmeler yazılı sınav puanının yanı sıra adayların başvurduğu pozisyon ve il tercihi esas alınarak yapılacaktır.

Kesin sınav sonucunda;

Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonu için ilan edilen pozisyon sayısı kadar asil ve iki katı yedek aday,

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için ilan edilen pozisyon sayısının üç katı aday,Belirlenecektir.

Yazılı sınav sonucunda Gişe ve Büro Görevlisi ile Postacı pozisyonlarına asil ve yedek olarak yerleşen ve atanmaya hak kazanan adaylara Psikometrik İnceleme yaptırılacaktır. Psikometrik İnceleme sonucuna göre atamaya hak kazanan adaylar istenen belgelerle birlikte, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Sözlü sınav yeri, tarihi ve saati bilahare açıklanacak olup http://ik.ptt.gov.tr internet adresinde ilan edilecektir.

Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı ile Tekniker pozisyonları için yapılacak sözlü sınav sonucunda asil olarak atanmaya hak kazanan adaylar, sözlü sınav sonuçlarının ilanından itibaren on beş gün içerisinde istenen belgelerle birlikte Merkez Teşkilatında İnsan Kaynakları Daire Başkanlığına, Taşra Teşkilatında ilgili PTT Başmüdürlüğü İnsan Kaynakları Birimine müracaat edecek olup bu süre içerisinde müracaat etmeyenlerin ataması yapılmayacaktır.

Atama evrakı tamamlanan adaylara ilişkin İl Emniyet Müdürlüklerince önce güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yaptırılacak olup atanmasına engel durumu bulunmayanların atamaları yapılarak göreve başlayışları sağlanacaktır.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüs aşı sırası gelen her 4 kişiden 1'i aşı yaptırmadı!