Pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacak 5 öneri

Sağlıklı bir cilt, güzel görünmenin bir numaralı kuralıdır. Bu nedenle zamanımızın çoğunu cildimizi güzelleştirmeye ve onun için doğru olanı yapmaya çalışmaya harcamalıyız. Bu farklı birçok ürün denemekten çok daha uzun vadeli bir yöntem olacaktır. İşte ürün kullanmadan harika bir cilde sahip olmanın yolları…

12 Ocak 2018, Cuma 12:11
A A
Temizleme konusunda bir sınır getirin

Temizleme konusunda bir sınır getirin

Cildinizi temizleyeceğim derken daha fazla yorduğunuzu hiç düşündünüz mü? Cildinizi temizleyicilerle hırpalamak yerine günde birkaç kez yıkayın. Ne kadar rahatladığını siz de göreceksiniz.

Geceleri nazik bir krem temizleyici ile makyajınızı silin ve kiri temizlemek için yüzünüzü yıkayın. Sabahları da ılık suyla yıkayıp serum ve nemlendiricinizi uygulayın. Aradaki farkı hissedeceksiniz.

Kendi cildinize uygun çözümü bulun

Kendi cildinize uygun çözümü bulun

Vücudumuzu diğer hastalık durumlarında iyice dinleriz ve iyileşmesi için ona zaman veririz. Ancak bu cildimizle ilgili olduğunda her zaman acelemiz vardır. Oysa cilt bakımı ve iyileşmesi her ciltte farklı ilerler.

Siz de cildinizle ilgili bir problemle karşılaştığınızda buna neden olabilecek fiziksel ve duygusal şartları gözden geçirin ve buna yönelik bir çözüm yoluna gidin.

Değişiklikleri takip edin

Değişiklikleri takip edin

Cildinizde meydana gelen değişiklikler başka şeylerden kaynaklanıyor olabilir. Örneğin regl döneminde kramplar, meme hassasiyeti, şişkinlik gibi problemlerin yanında sivilcelenme de sık görülür.

Bunun adet öncesi sendrom olduğunu düşünün ve paniğe kapılmayın.

Duşunuzu kısa tutun

Duşunuzu kısa tutun

Özellikle kış aylarında hepimiz uzun ve sıcak bir duşun altında dakikalar geçirmek isteriz. Ancak bunu her gün yaptığınızda cildinizin doğal yağ dengesini bozarsınız ve bu cildinizde kurumaya bağlı soyulmalara neden olabilir.

Duşunuz her zaman ılık olmalı ve 10 dakikayı aşmamalıdır. Duştan çıkınca cildinizi kurulayın ve nemlendirici uygulayın.

Güneş ışınlarına dikkat edin

Güneş ışınlarına dikkat edin

Kış güneşi parlak olmayabilir ancak UV ışınları yıl boyunca cildinize işlemeye devam eder.

Bu nedenle her zaman güneş gözlüğü takın ve göz çevrenizin bu ışınlardan hasar görmesini engelleyin. Unutmayın ki göz çevresi vücudumuzdaki en ince cilttir.

Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.