Putin tuttuğu notları okuyamayınca kendi kendini azarladı

Putin tuttuğu notları okuyamayınca kendi kendini azarladı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Moskova’daki bir toplantıda aldığı notları konuşma sırası geldiğinde okuyamayınca kendi kendini azarladı: "Sanki burada tavuklar gezinmiş"

28 Nisan 2018, Cumartesi 12:18 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Olay dün Rusya parlamentosu alt ve üst kanadı Duma ile Federasyon Konseyi üyelerinin Putin başkanlığında ülke yasalarını tartıştıkları danışma toplantısında yaşandı.

İlk önce Federasyon Konseyi Başkanı Valentina Matviyenko ve ardından Duma Başkanı Vyaçeslav Volodin güncel yasa önerileri hakkında görüş dile getirirken Putin'in sürekli not aldığı gözlendi. Ancak söz Vladimir Putin’e verildiğinde salonda sessizlik hakim oldu.


'NE BİÇİM NOT TUTMUŞUM'


Not defterine bir dakika kadar gözlerini diken Putin, “Ne biçim not tutmuşum. Sanki burada tavuklar gezinmiş. Kendi el yazımı okuyamıyorum” deyiverdi. Putin’in bu sözleri üzerine salonda kahkahalar duyuldu.

Toplantıda güncel yasalarla ilgili çok ilginç teklifler duyduğunu konuşmasında dile getiren Rusya lideri, “Kusura bakmayın hepsi aklımda ancak aldığım notları okuyamadığım için somut bir şey söyleyemiyorum” sözlerini tekrarladı. (Hürriyet)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Koronavirüsün kökeni 20 bin yıl öncesine dayanıyor