PYD Barzani'nin ofislerini kapattı

PYD Barzani'nin ofislerini kapattı

Suriye'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Suriye Kürt Ulusal Konseyi’nin (ENKS) ofisi kapatıldı.

 

10 Mayıs 2017, Çarşamba 16:50 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Suriye'nin kuzeyinde Barzani'ye yakınlığıyla bilinen ENKS'ye bağlı 54 ofis, ruhsatı olmadığı için kapatıldı. Suriye'de, terör PKK'nın Suriye uzantısı PYD'ye yakın yerel güvenlik birimi 'Rojava Özerk Yönetimi Asayişi', Barzani'ye yakın olan "Suriye Kürt Ulusal Konseyi"nin (ENKS) Kamışlı ofisini kapattı.  Kuzey Irak merkezli Rudaw'a konuşan ENKS'den bir kaynak, "Rojava Özerk Yönetimi Asayişi'ne bağlı bir grup Kamışlı ofisimizi kapattı" dedi. Kaynak, "Asayiş mensupları 11 üyemizi de gözaltına aldı" diye konuştu.


DAHA ÖNCE ÇALIŞMA İZNİ OLMAMASI GEREKÇE GÖSTERİLMİŞTİ


Sputnik'in haberine göre, 'Rojava Özerk Yönetimi Asayişi', önceki ENKS ofislerini kapatma gerekçesinde ise ofislerin resmi çalışma iznine sahip olmamasını ileri sürmüştü. 'Rojava Özerk Yönetimi Asayişi' yaptığı açıklamada, resmi bir izin olmadan hiçbir parti bürosunun çalışamayacağını ve yeni büro açamayacağını açıklamıştı. ENKS ise, 'Özerk Yönetimin' verdiği kararı tanımadıklarını ve yerine getirmiyeceklerini belirtmişti.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Norveç'teki kanlı saldırıda ölenlerin kimlikleri belli oldu