PYD lideri Müslim'in oğulları cephede savaşıyor

PYD lideri Salih Müslim'in 2 oğlunun, Resulayn'da El Nusra grupları ile çatışan YPG birliklerinin içinde faal olarak savaştıkları açıklandı

11 Ağustos 2013, Pazar 15:39
A A
PYD lideri Müslim'in oğulları cephede savaşıyor

KCK'nın Suriye'deki partisi olarak bilinen Demokratik Birlik Partisi'nin (PYD) eş Başkanı Salih Müslim'in 2 oğlunun, Türkiye- Suriye sınır hattında yer alan Kürt bölgelerin korumasını sağlayan ve son günlerde El Nusra grupları ile çatışan YPG'nin içerisinde faal olarak çatışmalara katıldıkları belirtildi.

'Avestakurd' adlı internet sitesinde yer alan haber ve fotoğrafa göre, bu ayın başında Dışişleri Bakanlığının davetlisi olarak Türkiye'ye gelen ve görüşmelerde bulunan, geçen hafta da İran'a davet edilen PYD'nin eş başkanı salih Müslim'in iki oğlu Şervan ve Amed Müslim'in, Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesi karşısında yer alan Rasılayn'da (Serekani) PYD'nin silahlı güçleri olan YPG saflarında El Nusracılarla çatıştıkları iddia edildi.

Amcaları ile birlikte fotoğrafta görülen PYD lideri Müslim'in 2 oğlunun dışında, 2 oğlu ve 1 kızının daha bulunduğu kaydedildi.

DHA

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.