Quentin Tarantino: Kuzuların Sessizliği'nden daha dehşet verici bir sahne çektim

Hollywood'un en başarılı yönetmenlerinden Quentin Tarantino, katıldığı bir podcast yayınında 90'lı yıllara damgasını vuran korku filmi Kuzuların Sessizliği'nin son sahnesinden daha dehşet verici bir sahne çektiğini söyledi. Tarantino'ya göre, 2019 yılında vizyona giren Bir Zamanlar Hollywood'da filmindeki Spahn Çiftliği sahnesi çok daha etkileyiciydi.

07 Şubat 2021, Pazar 11:53 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Yönetmen Quentin Tarantino Kuzuların Sessizliği'nin (The Silence of the Lambs) sonundan daha dehşet verici bir sahneyi yönettiğini düşünüyor. Tarantino, bu iddiasını bir podcast kaydında dile getirdi.

Independent Türkçe'ye göre Empire'ın podcast'i için Edgar Wright'la oturduğu üç saatlik sohbet esnasında ikili sinemadaki ürkütücü sahneleri konuşuyorlardı ki Tarantino Bir Zamanlar Hollywood'da (Once Upon a Time in Hollywood) filminin Spahn Çiftliği kesitini öne çıkardı.

Gergin sahnede Brad Pitt'in canlandırdığı Cliff Booth, artık Manson ailesinin mesken tuttuğu metruk bir film setine varıyor. Oradayken rehin tutulduğunu düşündüğü yaşlı çiftlik sahibi George Spahn'ın (Bruce Dern) durumunu öğrenmeye karar vererek tarikatı kızdırıyor. Tarantino bu sahne hakkında, "Ben ve ekibimin şimdiye kadar başardığı en iyi şeylerden biriydi" diyor.

Sahnenin Jonathan Demme'in 1991 tarihli Kuzuların Sessizliği filminin sonunda Clarice Starling'le Buffalo Bill arasındaki restleşmeden daha çok dehşet unsuru içerdiğini iddia etti.

"Jodie Foster'ın öleceğini düşünmemiştim"

"Jodie Foster'ın öleceğini düşünmemiştim"

Tarantino'nun Kuzuların Sessizliği filminin bahsi geçen sahnesinin muhteşem olsa da bir noktasına itirazı vardı.

Gerilimle dehşet arasında fark var. Gerilim neyin gerçekleşeceğiyle ilgilidir. Dehşet neyin gerçekleşeceğini tamı tamına bildiğinizde ve bunu görmek istemediğinizde duyduğunuz korkudur. En kötü ihtimali düşünürsünüz. Jodie Foster'ın öleceğini düşünmemiştim. Filmin o noktasında sahne Buffalo Bill'in Jodie Foster'ı öldürmesiyle bitseydi şaşırırdım. Bunun gerçekleşeceğini düşünemeyecek kadar çok film izledim. O anın içine daldım ama kafam hala film modunda çalışıyordu.

"Cliff'in ölme ihtimali sahneyi etkili yapıyor"

"Cliff'in ölme ihtimali sahneyi etkili yapıyor"

Tarantino, 2019 yılında çıkan ve gişede büyük bir başarı gösteren Bir Zamanlar Hollywood'da filmi hakkında şunları söyledi:

Spahn Çiftliği sahnesinin bu kadar etkili olmasının sebeplerinden biri, Cliff'in ölme ihtimali. Anlatı açısından, film açısından, her açıdan o kesitte hem ölebilirdi, hem de ölmesi dramatik açıdan mantıklı dahi olabilirdi. Filmi ilk kez seyircilerle izliyorsanız bu, bence bir filmde yapılması çok zor bir şeyi başarıyor. Dehşet oluşturmayı başarıyor; seyircinin Cliff için ödü kopuyor. Sinema salonundaki hava değişiyor. Herkes koltuklarına yapışıyor ve gerçekten korkuyorlar.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Christopher Plummer hayatını kaybetti: Müzikal efsanesinin en iyi 10 filmi