Quentin Tarantino yıllardır söylüyor: 10. filmden neden sonra emekli olmak istiyor?

Yakın zamanda 10. filmin çektikten sonra emekli olmayı planladığını söyleyen Quentin Tarantino neden böyle bir karar aldı?

02 Ocak 2021, Cumartesi 18:11 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ucuz Roman (Pulp Fiction), Zincirsiz (Django Unchained), Kill Bill gibi sinema tarihinin unutulmaz filmlerine imza atan yönetmenin 10. projesini gerçekleştirdikten sonra film yapmayı bırakma sözü yeni değil ve hemen hemen her yeni filminin ardından bu dillendiriliyor. Yakın zamanda da Bir Zamanlar... Hollywood'da (Once Upon a Time in Hollywood) filminin ardından bu tartışma gündeme gelmişti.

Bu nedenle Tarantino'nun "10 film" planı defalarca sorgulandı ve pek çokları tarafından gelecekteki projeleri için dikkat çekmek ve beklenti yaratmak amacıyla üretilen bir pazarlama hilesi diye damgalandı. Screen Rant'in haberine göre bunun Tarantino'nun daha fazla dikkat çekmesini sağladığı açık olsa da Tarantino'ya göre bir yönetmenin kalitesi belli bir zamandan sonra kötüye gidiyor. 

Dolayısıyla ünlü yönetmen zirvede olduğu sırada emekliye ayrılmayı istiyor ve bunun için de ideal sayı 10. Tarantino, ardında sonraki yıllarda da tartışılacak ve adından söz ettirecek tutarlı bir miras bırakmak istiyor. 

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Game of Thrones'un dizisi House of the Dragon'dan yeni fotoğraflar yayınlandı