Rakibin vefası

Sevenlerinin 'ETİ annesi' Gülay Kanatlı son yolculuğuna gözyaşlarıyla uğurlandı. Törene Eti'nin en büyük rakibi Ülker'in 1 numarası Murat Ülker de katıldı. 2012 yılında Murat Ülker babasını kaybettiğinde yine en büyük rakibi Eti'nin Onursal Başkanı Firuz Kanatlı bastonuyla cenaze törenine katılmıştı. Türkiye'nin iki dev şirketinin başındaki isimler bu hareketleriyle Türkiye'ye adeta nezaket dersi verdi

07 Ağustos 2015, Cuma 18:07
A A
Rakibin vefası

Tatil için gittiği Yunanistan'ın Sömbeki (Simi) Adası'nda geçen çarşamba günü geçirdiği kalp krizi sonucunda yaşamını yitiren ETİ Şirketler Grubu Onursal Başkanı Firuz Kanatlı'nın eşi, ETİ Makine Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve ETİ Gıda Yönetim Kurulu üyesi olan 73 yaşındaki Gülay Kanatlı, Eskişehir'de gözyaşları içinde toprağa verildi. Eşi Firuz Kanatlı ile ETİ markasının temellerini atan ve sevenlerinin 'ETİ anne' dedikleri Gülay Kanatlı'nın cenazesi özel uçakla Yunanistan'dan Türkiye'ye getirildi. Gülay Kanatlı için cuma namazı sonrası Eskişehir'in Hoşnudiye Mahallesi'ndeki Gümülcine Camii'nde tören düzenlendi.

startFlvPlayer_PostaV2("divFlvPlayer34045","34045","201508","34045-344052.jpg","1", "0","'ETİ annesi' son yolculuğuna uğurlandı");

MURAT ÜLKER DE KATILDI

Cenaze törenine Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Milletvekilleri Gaye Usluer ve Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Ülker'in sahibi Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker'in de aralarında bulunduğu çok sayıda işadamı ile Gülay Kanatlı'nın 57 yıllık eşi ETİ Şirketler Grubu'nun Kurucusu ve Onursal Başkanı Firuz Kanatlı, çocukları ETİ Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Firuzhan Kanatlı, Gülden Kanatlı Derbil ve Aydan Kanatlı ile çok sayıda kişi katıldı.

ETİ'NİN PATRONU 2012 YILINDA BASTONUYLA CENAZEYE GELMİŞTİ

2012 yılında 92 yaşında hayatını kaybeden Ülker Bisküvi’nin kurucusu Sabri Ülker, Fatih Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Sabri Ülker'in cenazesine, rakibi Eti Şirketler Grubu’nun kurucusu ve Onursal Başkanı Firuz Kanatlı da katılmıitı. Yıllardır sektörde birbirine rakip iki büyük firmanın onursal başkanları Ülker, dedesini uğurlarken Eti'nin dedesi acıya ortak oldu.

GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Firuzhan Kanatlı cami bahçesinde taziyeleri kabul etti. Aydan Kanatlı da annesinin tabutuna önce yazma serdi ardından da tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Gümülcine Cami avlusuna cenazeye katılanlar sığmayınca, tabut caminin arka bahçe giriş bölümüne alındı. Cuma namazının ardından İl Müftüsü Niyazi Ersoy tarafından cenaze namazı kılındı. Aydan Kanatlı da cenaze namazında önde saf tuttu. Namazın ardından Gülay Kanatlı'nın tabutu omuzlara alınarak yaklaşık 300 metre mesafedeki Kızılcıklı Mahmut Pehlivan Caddesi'ndeki ETİ Plaza'nın karşısında bulunan evinin önüne getirildi. ETİ Plaza'nın önündeki ETİ amblemli bayrakların yarıya indirildiği dikkat çekti. Evin önünde okunan duanın ardından Gülay Kanatlı'nın cenazesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Asri Mezarlığı'ndaki aile kabristanında gözyaşları içinde toprağa verildi.

SEVENLERİNİN 'ETİ ANNESİ'

ETİ Şirketler Grubu'ndan Gülay Kanatlı'nın vefatıyla ilgili yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "1958 yılında Firuz Kanatlı ile evlenerek ETİ'nin tüm kuruluş sürecinde Firuz Kanatlı ile birlikte mücadele veren, üretime geçmeden önce bisküvi hamurlarını evinde yoğurarak denemeler yapan Gülay Kanatlı, ETİ'nin yıllar itibari ile büyüyerek Türkiye'nin lider gıda firmalarından biri haline gelmesinde çok büyük bir emeğe sahip. Girişimci bir ruha sahip olan Gülay Kanatlı, Firuz Kanatlı'nın hayallerine kendi hayallerini de katarak Eti'nin hamurunu yoğurmuş, Anadolu kadınının azimli, sebatkâr ve kadirşinas yönünün te

GÜLAY KANATLI KİMDİR?

Hayırsever olan, vefatı iş dünyası ile Eskişehir'de büyük üzüntüyle karşılanan 1942 doğumlu Gülay Kanatlı, İstanbul Moda'da büyüdü. Babası bankacı, annesi ev kadınıydı. 1958 yılında, daha 16 yaşında Firuz Kanatlı ile evlenip İstanbul'dan Eskişehir'e taşındı. Eti'nin, Türkiye'nin en büyük şirketlerinden biri olmasında Gülay Kanatlı'nın payı çok büyüktü. Eti, kendi sektörünün en büyük firmalarından biri haline geldikten sonra da Gülay Kanatlı boş durmadı. Önce tekstil şirketi kurdu. Çocukları ile birlikte Çin ve İtalyan lokantaları açtı. Gülay Kanatlı son olarak ETİ Gıda A.Ş Yönetim Kurulu üyesi ve ETİ Makine Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapıyordu.

Hakan TÜRKTAN/ESKİŞEHİR, (DHA)

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;
Sıradaki haber yükleniyor...

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.