Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Berat Kandili ve Kadir Gecesi ne zaman?

Ramazan ayı ne zaman başlayacak? Berat Kandili ve Kadir Gecesi ne zaman?

Recep ayının son günlerindeyiz, 3 gün sonra Şaban ayına giriş yapacağız. Şaban ayının içerisinde Berat Kandili'ni idrak edeceğiz. Ardından Ramazan ayı gelecek ve en mübarek ayda Kadir Gecesi idrak edilecek. Peki bu hayırlı gecelerin tam tarihi ne zaman?

03 Nisan 2019, Çarşamba 12:36 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Üç ayların ikinci ayı olan Şaban ayına 6 Nisan'da gireceğiz. Şaban ayında bizi Berat Kandili bekliyor. Daha sonra Ramazan heyecanı başlayacak. Ramazan ayı boyunca Müslümanlar sahura kalkıp oruç tutacaklar. Razaman ayı içerisinde bin aydan daha hayırlı sayılan Kadir Gecesi idrak edilecek. İslam aleminin sabırsızlıkla beklediği günler ne zaman idrak edilecek?

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Cuma gününe denk geliyor. Vatandaşlar 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacaklar. 31 Mayıs'ta ise Kadir Gecesi idrak edilecek. 3 Haziran günü Ramazan arefesi... Ramazan Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. 

BERAT KANDİLİ NE ZAMAN?

Berat Kandili her zaman olduğu gibi Şaban ayının 14. gününde idrak ediliyor. Bu yıl bu anlamlı gün 19 Nisan Cuma gününe denk geliyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER MSB duyurdu: Yakalandılar