Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Kadir Gecesi ne zaman?

On bir ayın sultanı Ramazan ayı için geri sayım başladı. İlk sahur ve ilk iftar heyecanla bekleniyor. Ardından Kadir gecesi ve Kurban Bayramı gelecek. Peki bu İslam aleminin en değer verdiği günler ne zaman idrak edilecek?

25 Nisan 2019, Perşembe 15:59
A A
Ramazan ve Kurban Bayramı ne zaman? Kadir Gecesi ne zaman?

Müslüman alemi nefesini tuttu, Ramazan ayını bekliyor. Ramazan ayı için hazırlıklar yavaş yavaş başlıyor. Bugün itibarıyla ilk sahura 11 gün kaldı. Ramazan ayı içerisinde bulunan ve bin aydan daha hayırlı olarak kabul edilen Kadir Gecesi de bulunuyor. Bu mübarek günlerin ardından müminler açısından bir değerli gün olan Kuban Bayramı gelecek. 

RAMAZAN NE ZAMAN?

Ramazan ayının ilk günü 6 Mayıs Cuma gününe denk geliyor. Vatandaşlar 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan gece ilk sahurlarını yapacaklar. 31 Mayıs'ta ise Kadir Gecesi idrak edilecek. 3 Haziran günü Ramazan arefesi... Ramazan Bayramı'nın ilk günü 4 Haziran Salı, 2. günü 5 Haziran Çarşamba ve 3. günü 6 Haziran Perşembe günü kutlanacak. Kadir Gecesi ise 31 Mayıs günü idrak edilecek.

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Kurban Bayramı bu yıl ağustos ayına denk geliyor. Arefe günü 10 Ağustos Cumartesi gününe denk gelirken Kurban Bayramı'nın 1. günü 11 Ağustos Pazar, 2. günü 12 Ağustos Pazartesi, 3. günü 13 Ağustos Salı ve 4. günü 11 Ağustos Çarşamba günü kutlanacak?

Sıradaki haber yükleniyor...