Red Bull Chess Masters başlıyor

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’nın bölge elemeleri 8 Ekim'de başlıyor.

04 Ekim 2018, Perşembe 12:24
A A
Red Bull Chess Masters başlıyor

Red Bull’dan yapılan açıklamaya göre, farklı formatıyla dikkat çeken satranç turnuvası Red Bull Chess Masters’ta büyük heyecan başlıyor.    

Türkiye Satranç Federasyonu ve Red Bull’un ortaklaşa düzenlediği organizasyon, Türkiye’nin 7 ayrı bölgesindeki elemelerin online yapılması ve benzersiz "yıldırım satranç" formatıyla bir ilke sahne olacak. Turnuvaya 15 yaş ve üzeri tüm aktif lisanslı satranç sporcuları katılabilecek.   

8 Ekim’de başlayacak bölge elemeleri Premium Chess tarafından özel olarak tasarlanan online satranç platformunda yapılacak ve 18 Ekim’de sona erecek. Hızlı tempoda yapılacak büyük final ise 20 Ekim’de İstanbul’da Sirkeci Garı’nda gerçekleştirilecek.    

7 bölgede de yapılacak elemelerde, her bölgedeki en iyi 3 erkek ve 1 kadın sporcu kendi takımlarını oluşturacak. Bu takımlar büyük finalde İstanbul’da şampiyon olmak için mücadele edecek. AA

Sıradaki haber yükleniyor...