Redhack 'cee' yaptı!

Redhack 'cee' yaptı!

Ankara Emniyeti'nin internet sitesini çökerten 'Redhack' grubu, 'Yanlış kişileri tutukladınız' diyerek yeni eylem yaptı

27 Mart 2012, Salı 07:39 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Ankara Emniyet Müdürlüğünün internet sitesini çökerten ‘’Redhack’’ (Kızıl Hackerlar) adlı korsanlara yönelik operasyonda tutuklanan 7 kişinin, olayla ilgilerinin bulunmadığı ileri sürüldü. ‘’Redhack’’ gurubu ‘’Tutuklananlar bizden değil’’ dedi ve bunu ispat için, polis çocuklarının kaldığı Emniyet yurtlarının sitesini hackledi. 

Polis, Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne yapılan sanal saldırı sonrası gerçekleştirdiği operasyonda, 16 kişiyi gözaltına almış ve bunlardan 7’si tutuklanmıştı. Ancak gözaltına alınanların kendi üyeleri olmadığını duyuran ‘’Redhack’’ bunu ispat için yeni bir eylem yaptı.

Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı yüksek öğrenim öğrencilerinin barındığı yurtların internet sitesini çökerten grup, “emniyetyurdu. pol.tr” adresinden hizmet veren siteye yapılan saldırıyı twitter’dan duyurdu ve tüm öğrenci bilgilerinin ele geçirildiği açıklandı.

‘’Redhack’’ grubu, 27 Şubat’ta Ankara ve Kırıkkale Emniyet Müdürlüklerinin internet sitelerine sızarak, emniyete giden ihbar formalarını ele geçirmişti. Bu formların açıklanması sonucu da ihbarda bulunan vatandaşların isimleri ve açık adresleri deşifre olmuştu.  1997’de kurulan Redhack (Kızıl Hackerlar Birliği), uzun zamandır yaptığı eylemlerle ses getiriyor.

GAZETEPORT

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Toyota Türkiye Satış CEO'su: Otomotivde talepleri ekim-kasım gibi karşılarız