Referandum sonrası geniş çaplı kabine revizyonu masada

Türkiye kararını verdi, kesin olmayan sonuçlara göre referandumda yüzde 51.4 evet çıktı. Ancak büyükşehirler başta olmak üzere bazı bölgelerde hayır oylarının önde gitmesi, AK Parti cephesini hareketlendirdi. Kabinede de geniş çaplı revizyon bekleniyor

20 Nisan 2017, Perşembe 09:07
A A
Referandum sonrası geniş çaplı kabine revizyonu masada
Referandum sonrası gözler Ak Parti kulislerine çevrildi. Bir yandan kabine revizyonu konuşulmaya başlanırken diğer yandan İstanbul ve Ankara başta olmak üzere büyükşehirlerde hayır oylarının önde çıkması masaya yatırılıyor.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, bu gelişmeleri köşesine taşıdı. İşte Abdülkadir Selvi'nin köşesindeki o satırlar:
 

KABİNE REVİZYONU


Bu arada Başbakan sinyalini verdi. Kabine değişecek.  

Cumhurbaşkanı Erdoğan küçük çaplı değişiklikleri tercih etti ama AK Parti kulislerine göre bu kez kabinede geniş çaplı bir revizyon olacak. Kürt oylarındaki artışın kabinede karşılık bulması bekleniyor.  
 

BAŞBAKAN TEŞEKKÜR ETTİ


Başbakan Binali Yıldırım, genişletilmiş il başkanları toplantısının kapalı bölümünde, “Doğu ve Güneydoğu Bölgesi’nden gelen anlamlı oylardan ötürü teşekkür ediyorum. Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı var. Herkesi kucaklamamız lazım” diye konuştu. 

AK Parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, “Türkiye’nin yeni bir Kürt politikasına ihtiyacı var. Güvenlik mi, yeni Kürt politikası mı demek doğru değil. Bunlar birbirinin alternatifi değil. Güvenlikten taviz verilemez. Ama AK Parti’nin yeni bir Kürt politikasına ihtiyacı var. Kürtlerin referandumda verdiği desteği görmezden gelmek, AK Parti’ye verilecek en büyük zarardır” dedi.  

AK Parti açısından en başta gelen, İstanbul ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerdeki sonuçlar.  

Çünkü 30 büyük şehirden 17’si hayır dedi. Bu sonuçlar hem kabineye hem ekonomi politikalarına yansıyacak.  
 

GÖKÇEK VE TOPBAŞ...


Referandum sonuçlarının Melih Gökçek ve Kadir Topbaş etkisi ise yerel seçimlerde görülecek.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Halikarnas Disco'da yangın çıktı