Refleksterapi nedir? Refleksterapi nasıl yapılır?

Bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi gereken bugünlerde uygulanabilecek alternatif yöntemlerden birisi de refleksterapi. Peki, refleksterapi nedir? Refleksterapi nasıl yapılır? Refleksterapi nerelere uygulanır? Yrd.Doç. Dr. Gamze Şenbursa, refleksterapinin faydalarını ve uygulanma alanlarını anlattı.

05 Haziran 2020, Cuma 14:17 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Corona virüse karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için uygulanabilecek yöntemlerden biri de refleksterapi. Vücuttaki çeşitli bölgelerin uyarılmasıyla etkisini gösteren refleksterapi ile kendinizi daha sağlıklı hissedebilirsiniz. "En iyi maske bile güçlü bir bağışıklıktan etkili değil "diyen Yrd.Doç. Dr. Gamze Şenbursa, refleksterapinin faydalarını anlattı.

Refleks terapi nedir? 

Refleks terapi; yüz, eller ve ayaklardan beyinle bağlantılı sinir noktalarının elle uyarılmasıyla beynin yeniden yapılanmasını, merkezi sinir sistemini ve hormonları uyarıp vücudun dengesini sağlayan bir tedavi yöntemidir.


Refleks terapi ne işe yarar?

Refleks terapi ne işe yarar?

Refleks terapi uygulaması özel noktalara elle yapılan uygulamalar sonucunda meydana gelen kimyasal reaksiyonlar, hormonal sistem, kan dolaşımı, organlar, kaslar ve beyin fonksiyonlarını uyarır. Bu noktalar merkezi sinir sistemi ile organlara bağlantılıdır. Fiziksel, zihinsel, duygusal denge ve beynin dengesi refleks terapi ile yeniden kurulur.

Refleks terapi endorfin salınımını tetikliyor 

Refleks terapide yüzden yapılan teknikler enerjinin düzenlenmesini sağlar. Yüzden yapılan uygulamanın etkisinin güçlü olmasının sebebi yüzdeki sinir bağlantılarının direk beyinle ilişkili olmasındandır. Uygulamalar sonucunda endorfin salınımı uyarılır. Endorfin vücudun zihinsel, fiziksel ve emosyonel dengede olmasında önemli bir yere sahiptir.


Bağışıklık sisteminizi refleks terapi ile güçlendirin

Bağışıklık sisteminizi refleks terapi ile güçlendirin

Refleks terapi ile merkezi sinir sistemine uyarılar gönderilerek spesifik organları, kan dolaşımını ve hormonları salgılayan bezleri ve immün sistemi uyarıyoruz. Bağışıklık sistemini de güçlendirirken daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm de elde ediyoruz.

Refleks terapinin yan etkisi var mı? 

Refleks terapi ile semptomlar değil, hastalığın asıl nedeni tedavi edilir. Refleks terapiye göre vücuttaki herhangi problem yüzde, elde ve ayakta karşılık gelen bölgeye deposit olarak yansır. Deposit o bölgede blokasyona sebep olur. Blokasyonun nedeni organın işleyişinde, dolaşımında, sinirsel uyarımında veya organ meridyeninin enerji akışında ki problemdir. Refleks terapi, tamamen doğaldır ve yan etkisi yoktur.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Çölyak hastalığı nedir? Çölyak hastalığı belirtileri nelerdir?