Regl döneminde sevgiliye nasıl davranmalı?

Regl dönemindeki sevgiliye nasıl davranmalı? Kadınlar regl döneminde nasıl olur sorusu sık sık sorulsa da erkekler regl döneminde kadınlara nasıl davranmalı, bu pek düşünülmüyor. Regl olan sevgiliye tatlı bir mesaj atmak çok zor olmasa gerek. Kadınların adet dönemi değişkenlik gösterir ancak temelde hepimizin istediği aynı. Güven, şefkat ve hijyen! Peki regl döneminde sevgiliye nasıl davranmalı? İşte size bir kılavuz.

06 Ağustos 2020, Perşembe 13:43 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Onunla sevişin

Onunla sevişin

Bazı erkekler, adet döneminde kadınları yasaklı bölge olarak kabul ediyor, yanağından bile öpmüyor. Oysaki, kadınların bu dönemde daha fazla ilgiye, sevişmeye ihtiyacı olabilir. Adetliyken cinsel ilişkiye girmeyi herkes istemeyebilir, gayet normaldir. Ancak öpüşebilir, sarılabilir hatta ergenlik dönemindeki gibi kıyafetlerinizi çıkarmadan sevişebilirsiniz. Erkeklere tavsiye: Adet döneminde sevgilinize sarılın ve çok güzel olduğunu söyleyin.

Çok yedin demeyin

Çok yedin demeyin

Bu dönemde kadınlar çok yemeğe eğilimdir. Ona "çok yiyorsun" demektense siz de onun gibi çok yiyin. Sizin de yemeniz onu rahatlatacaktır. Büyük boy pizza söyleyin ve son dilimi ona ayırın. Mutlu olacaktır.

 İletişimi güçlendirin

İletişimi güçlendirin

Geçen hafta hiç problem yaratmayan meselelerin pat diye masaya gelmesinin tek nedeni, partnerinizin biraz hassas oluşu. Aslında çözümlenemeyen herhangi bir problem olağandışı ve beklenmedik bir biçimde ortaya çıkıyor, hepsi bu. Bu yüzden mümkün olduğunca açık konuşmak ve ayın geri kalanında o problemi çözmek çok önemlidir. PMS iletişimi bir tür savaşa dönüştürse de halının altına süpürdüklerinizi ortaya çıkarmış olabilir.

Kıyafetlerini yargılamayın

Kıyafetlerini yargılamayın

Kadınların adet öncesi dönemlerinde ve sırasında giydiklerini gözlemlemek de çok önemlidir. Bu dönemde iken vücutları şişer ve genellikle bol şeyleri tercih ederler. Adet süresi boyunca giydikleri ile ve fiziksel özellikleri ile ilgili olumsuz espriler yapmaktan kaçınınız. Bunun yerine mantıklı iltifatlar daha çok işe yarayacaktır.


Sürekli regl olduğunu hatırlatmayın

Sürekli regl olduğunu hatırlatmayın

Erkeklerin genelinde tartışma esnasında "sen adet dönemindesin bu yüzden yine tırlattın" demek gibi bir yanılgı var. Bunu asla ama asla yapmayın. Bu cümle tartışmayı alevlendirmekten başka hiç bir işe yaramaz. Karşınızdaki kadın zaten içinden bir yığın hormon saldırısına maruz kalırken onu daha fazla ateşe atmayın. Sakin olmaya çalışın. Eğer hayatınızdaki kadını seviyorsanız onun bu ani değişimlerini kabullenmeye, tartışma esnasından alttan almaya çalışmanız gerekli.

Dışarı çıkalım diye diretmeyin

Dışarı çıkalım diye diretmeyin

Bu dönemde kadınlar içlerine döner, kalabalıklara karışmaktan kaçınırlar. Bu sebeple onunla yalnız olmaya gayret edin. Kadın zaten kendi kendisine katlanmakta zorluk çekerken bir de onu başkalarıyla muhatap etmeyin.

Tatlı alın

Tatlı alın

Hepimiz için kesin bir istek var: Regl döneminde tatlı yemek! Hormonlarımızın etkisiyle daha fazla çikolata, pasta yemek istiyoruz. Akıllı bir erkek, elinde bir paket çikolatayla sevgilisine gelirse 100 puan kazanacaktır! Erkeklere tavsiye: Sevgilinizin adet dönemine birkaç gün kala ona tatlı alın. Göreceksiniz, sizi daha çok mutlu etmek için çaba gösterecektir.Geçici olduğunu unutmayın

Geçici olduğunu unutmayın

Bunun geçici bir dönem olduğunu, onun hâlâ aynı kişi olduğunu, değişmediğini ve bu durumun kolaylıkla yönetilebileceğini unutmayın.

Alttan alın

Alttan alın

Kendi içinde duygusal gelgitler yaşayan kadının ruh hali çok hızlı bir şekilde değişiyor ve duyguları uç noktalarda yaşayabiliyor. Çok iyi tanıdığınızı düşündüğünüz etrafınızdaki kadınların farklı bir kadına dönüştüğünü düşünebilirsiniz: çok çabuk öfkelenen, hoşgörü sınırı düşük, kırılgan, kavgacı, gergin ve stresli. Alttan alın.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Açık ilişki nedir? Açık ilişki nasıl yürütülür?