Reina katliamcısı DEAŞ'ın Yalnız Kurt timinden mi?

 Reina katliamcısı DEAŞ'ın Yalnız Kurt timinden mi?

Reina'da 39 kişiyi katleden teröristin DEAŞ'ın Orlando ve Nice'de kanlı saldırılara imza atan Yalnız Kurt timinden olabileceği öne sürülüyor

04 Ocak 2017, Çarşamba 07:31 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
Yılbaşı gecesi Ortaköy'de bulunan dünyaca ünlü gece kulübü Reina'yı kana bulayan teröristin DEAŞ'ın özel eğitimli militan grubu olan 'Yalnız Kurt' timinden olduğu iddia ediliyor.

Reina canisinin gittiği restoranla ilgili olarak, 570 kişinin parmak izlerinin alınması için emniyet müdürlüğüne götürüldüğü ve ifadelerinin alındığı öğrenildi. 

Yaralılarla birlikte parmak izi ve ifadeleri alınanların sayısı, 600’ü geçti.
 

UYGUR TÜRKÜ İHTİMALİ ÜZERİNDE DURULUYOR


Kamera görüntüleri ve fotoğrafları ortaya çıkan saldırganın kimliğiyle ilgili resmi açıklama yapılmazken, Uygur Türkü olduğu üzerinde duruluyor.
 

YALNIZ KURT TİMİNİN ÜYESİ Mİ?


Saldırganın, terör örgütü DEAŞ’ın özel ve seçkin eğitimli militanlarından oluşan ‘Yalnız Kurt’ timinin üyesi olduğu öne sürülüyor. 

DEAŞ’ın ‘Yalnız Kurt’ ismini verdiği saldırı timi, Orlando ve Nice’de kanlı eylemler düzenlemişti.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında ABD'de katliam dehşetini yaşamıştı. Orlando şehrinde gay kulüpte bir kişi etrafa ateş açmış ve olayda 50 kişi hayatını kaybetmişti.

Öte yandan yine geçtiğimiz yıl Temmuz ayında Fransa’nın Nice kentinde kamyonla binlerce insanın arasına dalan saldırgan, 84 kişinin ölümüne neden olmuştu.

(Habertürk)

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Anonsla tedbir uyarısı yapan polis koronavirüsten hayatını kaybetti