Reklamlardaki o harika saçların sırrı bakın neymiş!

Avustralyalı saç tasarımcısı Sarah Laidlaw, Instagram hesabından yaptığı paylaşımlarla şampuan reklamlarında gördüğümüz o rüzgarda uçuşur gibi görünen saçların nasıl yapıldığını anlattı...

04 Eylül 2019, Çarşamba 14:20
A A
posta.com.tr Özel Haber

posta.com.tr Özel Haber

Şampuan ya da saç bakım ürünü reklamlarını izlediğinizde hepiniz mutlaka görmüşsünüzdür. Bu reklamlarda rol alan tüm kadınların saçları hem mükemmel dalgalara sahiptir, hem de sanki havada asılı kalmış gibi durur.

Saçları gür ve doldun gösteren bu 'rüzgarda uçuşma' görüntüsünü elde etmek ise düşündüğünüz kadar kolay değil.

Bir şampuan reklamı için salonunda hazırlık yapan saç tasarımcısı Sarah Laidlaw bu işlemin nasıl yapıldığını anlattı.

Reklam çekimi için saç modellerinin saçlarına oltalar takıldığı ve oltaların yanlardan havaya kaldırılarak rüzgarda uçuşan saç efekti yaratıldığını söyleyen Sarah Laidlaw bu hazırlığı 2 saat sürdüğünü, reklamına göre de kuaförlerin toplamda 5 saat çalıştığını anlattı.

Olta yöntemi tek yol değil elbet. Bir diğer yöntemde de modeller yere uzanıyor ve saçları dağıtılarak uzandıkları platforma tutkal ile yapıştırılıyormuş.

Tüm bu zorlu işlemler sonucu aslında reklamları izleyen tüketiciler kandırılmış oluyor çünkü saçlar aslında bu şekilde sağlıkla uçuşmuyor.

Çekimler yapılırken kendi yönteminin sırrı sorulan Sarah Laidlaw bunun kendisi için önemli bir meslek sırrı olduğunu ve asla kimseye söylemediğini açıkladı.

Sıradaki haber yükleniyor...