Rektör değişti, Atatürk fotoğrafı geri geldi

Rektör değişti, Atatürk fotoğrafı geri geldi

Trakya Üniversitesi'nde 9'ncü dönem Rektörlüğü'ne getirilen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, devir teslim töreninin ardından önceki yönetim tarafından resmi internet sitesinden kaldırılan Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafını geri getirdi. Sitenin alt kısmında konulan Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafı takdir topladı

10 Ağustos 2016, Çarşamba 12:09 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Edirne’de 1982 yılında kurulan Trakya Üniversitesi’nde 8’nci dönem rektörlük seçimlerini ikinci sırada tamamlayan Prof. Dr. Yener Yörük, 2012 yılı Temmuz ayında dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından rektör olarak atandı. Yeni yönetim 2013 yılı Nisan ayında üniversitenin www.trakya.edu.tr adresindeki web sitesini değiştirdi. Site içerisindeki Atatürk ve Türk bayrağı da kaldırıldı. 8’nci dönem rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, değişikliği büyük tepkilere rağmen "internet sitesinde önemli olan bilgiye ulaşmak' diyerek savundu. Bir yıl sonra d  üniversitenin 3 ayda bir yayınlanan "Köprü" adlı dergisinin 5’nci sayısında da kapakta yer alan Türk bayrağı kaldırıldı.

İLK İCRAATI OLDU

Geçen Temmuz ayında yapılan 9’ncu dönem rektörlük seçimlerinde 279 oy alan Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk sıradan rektör olarak atandı. 6 Ağustos tarihinde Balkan Kongre Merkezi’nde düzenlenen devir-teslim töreninin ardından göreve gelen Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, ilk olarak internet sitesine Türk bayrağı ve Atatürk fotoğraflarının geri konulması talimatını verdi. Rektör Tabakoğlu ayrıca internet sitesine Atatürk köşesinin de yapılması istedi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nun Türk bayrağı ve Atatürk fotoğrafını eklemesi, öğrencilerin yanı sıra akademisyen tarafından beğeniyle karşılandı.

DHA

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Türkiye'den S-400 açıklaması