Rektör Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olacak

Rektör Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olacak

Rektör Özkan: Antalya sağlık turizminde marka olacak

19 Kasım 2020, Perşembe 01:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Konsoloslar Platformu üyeleriyle bir araya gelerek sohbet etti.
Rektör Prof. Dr. Özlenen Özkan, Antalya Konsoloslar Platformu tarafından düzenlenen geleneksel yemek toplantısına katıldı. Toplantıya Dışişleri Bakanlığı Antalya Temsilcisi Büyükelçi Avni Aksoy, Antalya Konsoloslar Platformu Koordinatörü, İsveç Fahri Konsolosu Nil Sağır ve çeşitli ülkelerin muvazzaf ve fahri konsolosları katıldı. Sıcak bir sohbet ortamında gerçekleşen toplantıda Rektör Özkan, Akdeniz Üniversitesi ve Antalya'nın yararına olacak projelerini konsoloslarla paylaştı.
Antalya'nın tarım, kültür, tarih, turizm gibi birçok alanda geliştiğini ve her geçen yıl daha da büyük bir şehir haline geldiğini söyleyen Rektör Özkan, projeleri arasında yer alan sağlık turizmine ilişkin de değerlendirmelerde bulundu. Sağlık turizminin göz ardı edilen kıymetli bir alan olduğunu belirten Rektör Özkan, “Sağlık turizmi şu an yeterli düzeyde yapılmıyor, daha profesyonelce yaklaşılması gerekiyor. Devletin de işin içine girdiği, mevzuatın oluşturulduğu şekilde yapılırsa sağlık turizminden çok daha fazla insan gelir elde edebilir" dedi.
ANTALYA SAĞLIK TURİZMİNDE MARKA OLACAK
Antalya'nın sağlık turizminde marka olabilecek potansiyele sahip olduğunu ifade eden Rektör Özkan, “Gerek nitelikli insan kaynağı, gerek alt yapı, gerekse birçok ülkeye direkt uçuşun olduğu lokasyon olması sebebiyle Antalya sağlık turizmi için çok uygun bir şehir. Mevzuatlarla sağlık turizminin önü açılırsa Antalya dünyada sağlık turizmi açısından marka şehir olur" şeklinde konuştu.
Sağlık turizmi için gerçekleştirilmesi gereken mevzuat konusunda Sağlık Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı ve YÖK ile birlikte konuşulması gerektiğini söyleyen Rektör Özkan, “Biz aslında Hazine ve Maliye Bakanlığı ile konuştuk. Yakın zamanda bakanlarımızla birlikte ortak bir çalışma yapmayı planlıyoruz. Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu ile de üniversitemizi ziyaretinde sağlık turizmi konusundaki projelerimi paylaştım. Sayın Bakanımız da Antalya'da sağlık turizminin geliştirilmesini çok önemsiyor. Fahri konsoloslarımızın da bu konuda desteği bizler için önemli. Devlet ve sivil toplum kuruluşları el ele birlikte çalışırsa daha hızlı yol alınacağını düşünüyorum" dedi.
Toplantının sonunda konsoloslar, üniversite ile her türlü işbirliğine hazır olduklarını söyledi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Kumluca Ortaköy Mezarlığı'nda ek saha çalışması