Rektör Özkan gençlere seslendi: Bilime katkıda bulunun

Rektör Özkan gençlere seslendi: Bilime katkıda bulunun

Rektör Özkan gençlere seslendi: Bilime katkıda bulunun

26 Ocak 2021, Salı 09:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Özlenen Özkan, Turizmci Dr. Cem Kınay'ın Instagram canlı yayın konuğu oldu ve turizm, sağlık, eğitim konularında açıklamalarda bulundu.

Ülke olarak pandemi sürecinin çok iyi yönetildiğini ifade eden Prof. Dr. Özkan, Türkiye'nin sağlık altyapısının pek çok Avrupa ülkesine oranla güçlü olduğunu belirterek, aşının da uygulanmaya başlamasıyla en kısa zamanda normal hayata yeniden dönmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Covid'le mücadelede en güçlü silahın 'aşı' olduğunu kaydeden Prof. Dr. Özkan, aşının ciddi yan etkilerinin görülmediğini ve toplumun genelinin aşı olması gerektiğini vurguladı. Pandemi sürecinde eğitim-öğretimin zor olsa da başarılı bir şekilde sürdürüldüğünü ve Üniversitelerin YÖK'ten gelecek karar doğrultusunda açılabileceğini belirten Prof. Dr. Özkan, gençlere ümit dolu olmalarını, bu süreci verimli geçirmeleri gerektiğini ve bilime katkıda bulunmalarını önerdi. Bu dönemde öğrencileri çok özlediklerini belirten Rektör Özkan, salgının seyrine göre ilerleyen dönemde eski düzene geçileceğini tahmin ettiğini söyleyerek, "Kampüste onların enerjisini ve varlığını en kısa zamanda görmeyi umut ediyoruz" dedi.

Prof. Dr. Özkan, dünyanın gözde kenti Antalya'da sağlık turizminde özellikle pandemi döneminde başarılı hekimler sayesinde tedavi amaçlı çok sayıda hastayı sağlığına kavuşturduklarını, bu anlamda pek çok ülkeden daha iyi bir sistem olduğunu söyledi. Rektör Özkan ayrıca Covid-19 sürecinin ardından pek çok sektörün ve özellikle turizmin de boyut değiştireceğini kaydetti.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER KORKOOP kadınları parklardaki ağaçtan toplanan turunçtan reçel üretiyor