Renkli festival

Renkli festival

Renkli festival

27 Eylül 2019, Cuma 17:35 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Mithat ABAKAN/ANTALYA, (DHA) - MANAVGAT Belediyesi tarafından düzenlenen 3. Uluslararası Halk Dansları Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

Uluslararası Side Dünya Müzikleri Kültür ve Sanat Festivali'nin devamı niteliğindeki Halk Dansları Festivali 2 Ekim'de sona erecek. Festivale Estonya, Litvanya, Ukrayna, Romanya, Bulgaristan, Kazakistan, Makedonya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Polonya ve Slovakya halk dansları ekipleri katıldı. Festival boyunca her akşam Side Limanı'nda gösteriler yapılacak.

Festivalin ilk gününde Side girişinden itibaren milli kıyafetleri ile yürüyen ülkelerin dans grupları, oldukça renkli görüntüler oluşturdu. 250'yi aşkın katılımcı ile yapılan kortej yürüyüşüne, Manavgat Belediyesi Başkan Yardımcıları Halis Akkaya, Mustafa Ceylan ve İsmail Hakkı Ödevoğlu da katıldı. Halk dansçıları, davul zurna eşliğinde yürürken, yerli ve yabancı turistler de bu renkli görüntüleri kameraya alarak anı ölümsüzleştirdi. Kortej geçişi sonrasında limana ulaşan ekipler, burada kurulan sahnede sırayla gösterilerini yaptı. Festival süresince katılımcılar, Manavgat'ın tarihi ve turistik yerlerini gezme fırsatı da bulacak.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen; "Manavgat'ımızda kültürel ve sanatsal etkinliklerimize aralıksız devam ediyoruz. Farklı kültürlerin danslarının sergileneceği ve farklı kültürlerin kaynaşacağı Side limanımızdaki halk dansları şölenimize değerli halkımızı davet ediyorum" dedi.

FOTOĞRAFLI

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Başkan Sözen'den Ahmetler ve Gençler'e ziyaret