'Reyhanlı'da dört Suudi hastanesi var'

CNN TÜRK'te yayınlanan "Aykırı Sorular" programına katılan gazeteci Tuluhan Tekelioğlu, geçtiğimiz günlerde ziyaret ettiği Reyhanlı'yla ilgili izlenimlerini anlattı

25 Ekim 2013, Cuma 12:54
A A

Suriye sınırındaki Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde çok büyük bir insanlık dramının yaşandığını belirten Tekelioğlu, "Reyhanlı'nın şu an Suriye'den farkı yok. Reyhanlı'daki Suriyelilerin nüfusu neredeyse yerel halk kadar olmuş" dedi.

İlçede dört tane Suudi Arabistan sermayeli hastane olduğunu belirten Tekelioğlu, "İşler kaotik duruma gelmiş. Ben hastaneleri dolaştım Reyhanlı'da. Onlar Türk hastaneleri değil. Onlar Suudi hastaneleriydi. Dört tane Suudi destekli hastane gördüm. Dışarıda 'Pansiyon' yazıyor. Kapıda bir güvenlik görevlisi var. Beni yabancı sandılar. 'Hollandalı'yım' dedim girdim içeri. İçeride fizik tedavi merkezi vardı. Yaralı Özgür Suriye Ordusu askerleri tedavi oluyordu" diye konuştu.

Dört Suudi hastanesinden üçünü gezdiğini ifade eden Tekelioğlu, devletin bu hastanelerden haberdar olup olmadığını bilmediğini sözlerine ekledi.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

;

Kişisel verilere ilişkin aydınlatma politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için Kişisel verilere ilişkin aydınlatma metnimizi inceleyebilirsiniz.