Reza Zarrab'ın avukatından açıklama!

Zarrab'ın Türkiye'deki avukatı tüm suçlamaların 'savunulabilir' olduğunu söyledi

22 Mart 2016, Salı 10:28
A A
Reza Zarrab'ın avukatından açıklama!

ABD’de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab 'ın ( Rıza Sarraf ) Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet’ten Dinçer Gökçe'ye konuştu.

Av. Yıldırım, müvekkili Zarrab’ın cumartesi günü tatil amaçlı eşi ve çocukları ile Miami’ye gittiğini söyledi.  Av. Şeyda Yıldırım “ABD’ cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişti. Kızlarını Disneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Ben burada anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de (Rıza Saraf) böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami’deler; süreci takip ediyorlar” dedi.

AMBARGO İLE İLGİLİ KONULAR

Av. Yıldırım, iddianemede yer alan suçlamalara ilişkin ise “Onların hepsi ticari konular. Hepsi izah edilebilir konular. ABD’nin koyduğu ambargo ile ilgili. Kendi koydukları ve kendi kaldırdıkları ambargoyu sorguluyor” şeklinde konuştu.

Av. Yıldırım (siyahlı), 17 Aralık soruşturması kapsamında tutuklanan Sarraf'ı, tutuklu bulunduğu Metris Cezaevi'nde ziyaret etmişti.

SORUŞTURMA DAHA ÖNCE YAPILMIŞ

Av. Yıldırım, iddianemenin kısa sürede hazırlanmış olmasına ilişkin ise “Orada soruşturma varmış zaten. Bizim haberimiz yoktu. Rıza Bey’in de haberi yoktu” şeklinde konuştu.

Sıradaki haber yükleniyor...
SIRADAKİ HABER Bağlar'da sokağa çıkma yasağı kalktı