Rıdvan Akar'ın yazısına sansür

Rıdvan Akar'ın yazısına sansür

Rıdvan Akar, ForzaBesiktas.com sitesi için yazdığı yazıda Çarşı grubunu "Fenerbahçemiz" sözcüğünü kullanan Yıldırım Demirören'e tepki göstermeye davet etti. Yazı daha sonra siteden çıkartıldı

27 Ocak 2012, Cuma 14:47 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

 

Rıdvan Akar sansür üzerine, Vedat Okyar yazarlar forumundaki tüm yazıları sitede bulunan bütün yazılarının kaldırılmasını talep etti. Mesajına "Artık sizlerle yolumuzu ayırıyorum" başlığını veren Akar "Beşiktaşlı olmak için size ihtiyacım yok" notunu bıraktı.

CNN TÜRK Haber Müdürü Rıdvan Akar'ın Beşiktaşlı kimliğiyle ForzaBesiktas.com için yazdığı ve kaldırılan yazı şöyle:

"Beşiktaş taraftarı olarak bizler kendimizi Çarşı olarak bilinen o büyük şemsiyenin altında hissederiz. Zira Çarşı pek çok konuda bizim adalet ve vicdanımızla örtüşen bir duruş sergilemiştir. Bunun son örneği Van için gösterilen duyarlılıktı.

Ancak saygınlık zor kazanılan ama çabuk kaybedilen bir haslettir.

Çarşı'nın Pluton'dan Etoo'ya, nükleer santralden Hasankeyf'e kadar pek çok konuda gösterdiği hassasiyeti kendi "varlık nedeni" ile yani Beşiktaş ile de göstermesini beklemek hakkımızdır.

Eğer sevdalısı olduğunuz kulubün başkanı Şike Soruşturması sürecinde Fenerbahçe'yi kurtarmayı kendisine görev edinmişse, eğer sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı doğruları dile getiren -geçmişten beri dost olduğumuz- Altay Kulübünün başkanına "okur, haddini bil" demişse ve en beteri de sevdalısı olduğunuz kulübün başkanı "Fenerbahçemiz" sözcüğünü böylesine keyfiyet içinde kullanabiliyorsa, Çarşı'nın da bir tepki göstermesini beklemek hakkımızdır.

Aksi takdirde "Çarşı'nın neye karşı" olduğunu sorgulamaya başlarız ki o takdirde Çarşı'yı "Asi" yapan o A mahsun kalır....

Kusura bakmayın arkadaşlar, geçmişte çokça sorgulanan ve sizleri de çok rahatsız ettiğini bildiğim, "Çarşı - yönetim" iddialarını boşa çıkarmak içir tarihi bir fırsat elinizdedir. Bu fırsatı harcamamanızı tavsiye ederim.

En azından o Denizli maçında dayak yiyen Beşiktaşlılar için...isterim.

Benim duruşum ise şudur: Statta iki elimi havaya kaldırır ve çapraz sallarım:

YETER DEMİRÖREN"

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Hatayspor Ömer Erdoğan ile 2 yıllık yeni sözleşme imzaladı