Rıdvan Dilmen'den 'kısaltılmış lig' önerisi

Ünlü spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, TFF ve TFF Başkanı Nihat Özdemir'le ilgili açıklamalar yaptı. Corona virüs sebebiyle askıya alınan liglerin başlama tarihlerini yorumlayan Rıdvan Dilmen, konunun tecrübeli hocalara hiç danışılmamış olmasını eleştirdi ve 'kısaltılmış lig' önerisinde bulundu.

11 Mayıs 2020, Pazartesi 14:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News
"Hocalar ve kaptanlar toplanmalı"

"Hocalar ve kaptanlar toplanmalı"

Rıdvan Dilmen'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Teknik adamlarla hiç istişare edilmemiş. Hatta takım kaptanlarıyla da konuşmaları lazım. Şenol hoca önemli değerlerden biridir. Tırnakları ile buraya gelmiş, aile terbiyesi olan, öğretmenlik vasfı olan biri.
Fatih Terim var. Dünya kadar kupa kazanmış, 3-4 kez A Milli Takım seviyesine gelmiş. Şuan çalışan teknik adamların hocalarıdır.
Mesela alt liglerden Yılmaz Vural hoca onu da katılımı ile bir konsorsiyum oluşturulmalı. Takım kaptanları da katılır ve bir karar verilir. Oynamayalım demiyorlar ama bir ay daha izin istiyorlar."

"Bundesliga emsal olur"

"Bundesliga emsal olur"

"Lig mutlaka oynanmalı. Kim ipi göğüslerse kupayı kaldırsın ve bizi temsil etsin tabii hakkı ama zaman konusu önemli. Biz bir de yanlış yaptık önce antrenmanlara başladık sonra test yaptırdık. Önümüzdeki yılı da bilemiyoruz ne durumda olacağımızı bilmiyoruz.
FIFA tarafından alınan karar olağanüstü doğru karar. IFAB'ın onayladığı beş oyuncu değiştirme hakkı çok doğru. Mesela bak önümüzdeki hafta B. Dortmund- Schalke maçı var. Kıran kıran oynanacak maç. Bundesliga başlayacak. Önemli bir lig, emsal olacaktır."

"Kısaltılmış lig oynanabilir"

"Kısaltılmış lig oynanabilir"

"Bizde ise ulaşım konusunda da 12 Haziran'a daha hazır olmadığımız için oyuncular ve aileleri tedirgin. Bence 24 Temmuz gibi başlayabiliriz. O dönemde zaten süreç takip edilir ve yol haritası çizilir. Bence kısaltılmış lig oynanır"

"Basketbolda sezonu kapatacaklar"

"Basketbolda sezonu kapatacaklar"

"Basketbolda tabii onlar kendileri istişare ettiler ve bir karar verdiler. Pazartesi aldıkları kararı açıklayacaklar.Hidayet Türkoğlu, Ömer Onan, Haluk var yani deneyimli bir yönetim kurulu var. Sporcu kökenliler futbolda da mutlaka federasyonda olmalı diyorum. Kendi sağlık kurulları ile karar aldılar. Özerk olarak kararı alıyoruz diyorlar, yarın da açıklayacaklar ve muhtemelen sezonu kapatacaklar. Sonuçta bir karar aldılar. Ben açıkçası Türkiye Futbol Federasyonu tarafından bu kadar net olmasını beklerdim."

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Ankaragücü'nde Ricardo Faty'nin son corona virüs testi negatif çıktı