Rihanna, Victoria's Secret'ın yaratıcı direktörüne ateş püskürdü

Eylülde gerçekleştirdiği iç çamaşırı defilesinde büyük beden modellere de yer veren Rihanna, Victoria’s Secret yaratıcı yönetmeninin trans ve büyük beden modeller için yaptığı yorum sonrası özür dilemesine rağmen markaya ateş püskürdü

13 Kasım 2018, Salı 11:33 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Rihanna, Victoria’s Secret yaratıcı yönetmeni Ed Razek’in trans ve büyük beden modeller için yaptığı yorum sonrası markaya ateş püskürdü.


Ed Razek, trans ve büyük beden modellerin geleneksel Victoria’s Secret defilesinde hiçbir zaman yer alamayacaklarını söylemesinin ardından gelen tepkiler sonrası cuma günü özür dilemek zorunda kaldı.

Rihanna, özel bir yorum yazmayarak, sadece model Louise O'Reilly’nin sosyal medya paylaşımını kendisi de paylaşarak tepkisini dile getirdi.

O'Reilly, “Markaların neden cast direktörlerinin fikirleri konusunda dikkatli olmaları gerektiğine dair ilk örnek” yorumunu yaptı.

O'Reilly ayrıca, “Özellikle bu 70 yaşında ve geçmişte yaşayan bir adamsa... Şükür ki Rihanna bize Fenty ile bu yıl çeşitlilik sevgisinin markalaşmasını getirdi” dedi.

Rihanna, eylül ayında New York Moda Haftası kapsamında, farklı bedenlerde modellera, hatta Slick Woods gibi hamile modellere yer verdiği bir iç çamaşırı defilesi düzenlemişti.

Victoria’s Secret’ın geçen hafta yapılan 2018 şovunda ise daha önceki yıllarda olduğu gibi kesinlikle büyük beden modellere yer verilmedi.

Razek, Vogue’e verdiği röportajda, “Kesinlikle biz transeksüellere şovda yer vermemeliyiz. Çünkü bu şov bir fantezi. 42 dakikalık özel bir eğlence” ifadesini kullanmıştı.

Razek, 190 ülkede 1 milyarın üzerinde insan tarafından izlenen şovun büyük bir kitleyi hedef aldığını belirterek, “Sanırım pazarın sürekli değiştiğini ele alıyoruz. Şovda transseksüel ya da büyük beden model kullanmayı düşünüp düşünmediğimizi soruyorsunuz. Kardeş şirketimiz Lane Bryant, büyük beden modellerle defile yapıyor. Bunu sadece satış yaptığımız pazara sunuyoruz, Victoria’s Secret gibi tüm dünyaya sunmuyoruz” dedi.


Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Phoebe Price siyahlar içinde