Rimena Giyim'den sonbahar kış sezonu kapsül gardırop önerileri

İndirimden veya kampanyalardan aldığınız kıyafetleriniz dolap bekliyorsa, renklerine desenlerine bayılarak aldığınız rengarenk parçaları kıyafetlerinizle kombinlemekte zorlanıyor ve evden bir türlü çıkamıyor musunuz? Çözüm kapsül gardırop sisteminde. Gelin, elinizdeki parçaları daha iyi değerendirmenin ve çok daha verimli bir gardırop kurmanın yollarına bakalım. Modacı Abdulselam Dalmış kapsül gardırop hazırlamanın püf noktalarını anlattı.

19 Kasım 2021, Cuma 15:02 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Günümüzde çoğu insan alışveriş için çok fazla vakit harcıyor. Bunların arasında en çok da indirim, kampanya adı altında kullanıcıları cezbeden ama hiç giyilmeyen “belki lazım olur” denilerek yapılan alışverişler bulunuyor. Ancak ne yazık ki bu tip alışverişlerde alınan parçalar çoğu zaman kullanılmıyor ve yerinde eskiyor. Bir anlamda verimli bir alışveriş yerine gereksiz bir alışverişle gardırobunuz dolmaya başlıyor.

Bu soruna bakılarak ortaya çıkan ve hakkında çok konuşulan trendlerden birisi de giyim alışverişinde minimallik. Minimallik girdiği her alanda insana kendini iyi hissettiren bir yaklaşımken, giyim alışverişinde de popüler olmasıyla büyük anlam kazandı. 

Rimena Giyim markası giyimde minimalliğin eş karşılığını kapsül gardırop yapmak olarak ifade ediyor.

Dolabınızda yer bırakmayan ancak hiç giyilmeyen kıyafetleriniz varsa, minimallik iyi bir çözüm olabilir.

Kapsül gardırop düzeni ile kullanmadığınız tüm giysileri eleyebilir, sadece 30-40 parça ürün ile koca bir sezonu atlatabilirsiniz.

Kapsül gardırop düzeni nasıl kurulur?

Kapsül gardırop düzeni nasıl kurulur?

Kapsül gardırop düzeninde ana felsefe elde olan az giysi ile yüksek verim alınmasıdır.

Bu düzende sadece ihtiyacınız olan kıyafetleri ve parçaları saklar, gereksiz tüm parçaları elden çıkarırsınız. Böylece kıyafet dolabınızda her şeyin birbiriyle uyumlu olduğu, çok daha rahat kombin yapılabilecek bir düzen kurulur.

Bu düzen hayatta belli bir disiplinle, dolap karşısında çok oyalanmadan, seçim zorluğu yaşamadan giyinmeyi kolaylaştırır.

Rimena Giyim sahibi ünlü modacı Abdulselam Dalmış “kapsül gardırop nasıl hazırlanır, nelere dikkat edilmelidir?” gibi sorulara cevap olacak şekilde açıklama yaptı.

SONBAHAR KIŞ SEZONU İÇİN KAPSÜL GARDIROP NASIL HAZIRLANIR?

SONBAHAR KIŞ SEZONU İÇİN KAPSÜL GARDIROP NASIL HAZIRLANIR?

Rimena Giyim markasının tasarımcısı Abdulselam Dalmış, hem kadınlar hem de erkekler için hazırlanabilecek kapsül gardırop düzeni hakkında püf noktalarına öncelikle şu sözlerle başlıyor:

“Kapsül gardırop düzeni kurarken içinde bulunduğunuz sezona ve mevsim şartlarına göre ayarlama yapılması gerekir.  Kış sezonunda en çok şal ve mont; yaz sezonunda ise bol bol t-shirt ve elbise bulundurmak doğru olur.

Kapsül gardıropta renk disiplini çok önem arz eder. Çok renkli, cıvıl cıvıl bir dolap kıyafet kombinasyou anlamında çok verimli olmaz.

Aynı şekilde sadece bir renkten oluşan bir dolap da verim sağlamaz. Bu nedenle bu iki çizgi arasında bir denge kurulmalıdır. 

Örneğin gardıropta bir gardırobun olmazsa olmazlarından olan siyah bir kaban yokken gidip kırmızı bir kaban almak yanlış bir seçimdir. Çünkü kırmızı bir kabanı birçok kombinde kullanmak mümkün olmaz. Halbuki siyah bir kaban birden fazla kombine uyum sağlayarak kurtarıcı görevi görür. Yani renk disiplini şarttır.

Renk disiplini kurarken öncelikle siyah, gri, bej, hâkî, beyaz ve kahve gibi renkler öncelikli olursa daha çok kombin yapılabilir.

Dolapta sadeliği koruyarak birkaç parça denim ve yün ürünler eklemek de verimi arttırır.

Temel parçalar tamamsa spesifik bir iki parça da eklenebilir.”

İlandır

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Dopamin giyim tarzı nedir?