Risk tutkunu olan Instagram fenomeni çifte tepki: "Aptallığa özendiriyorsunuz"

Gezgin bir çift olan Kelly Castille ve Kody Workman, Instagram'daki 'positravelty' adlı hesaplarında birçok seyahat fotoğrafı paylaşıyor. Bazı fotoğraflarında uçurum kenarlarında ya da benzeri riskli yerlerde poz veren çift, birçok Instagram kullanıcısından tepki alıyor.

14 Nisan 2019, Pazar 14:32 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Macerasever çiftin bu sefer tercih ettiği yer Peru'ydu. Peru'daki 'Humantay Lagünü' üzerinde bulunan uçurumdan sarkan Kelly'yi, erkek arkadaşı Kody tutuyordu.

Fotoğraf birçok beğeni alsa da eleştirenlerin sayısı hayli fazla. Birçok Instagraö kullancısına göre böyle bir risk almak 'aptal işi'. Ayrıca çok sayıda insanın takip ettiği bir hesabın tehlikeli hareketleri özendirmesi de 'aptallığı özendirmek' olarak nitelendirildi.

Eleştirilere tek tek yanıt veren çift, "insanların kendi kararlarını vermesine saygılı olmalısınız. Tamamen kendi irademizle bu pozları veriyoruz. Bu fotoğrafın altında yatan fikir hoşumuza gidiyor" cümleleriyle kendilerini savundu.

Kelly-Kody çiftinin yoğun eleştiri aldığı ilk fotoğrafı bu değil. Daha önce de riskli fotoğrafları yüzünden fenomen çifte tepki gösterilmişti. Bali'deki tatilleriyle ilgili haberimiz ise şöyleydi:

Kelly Castille ve Kody Workman, bir süredir dünyayı geziyor ve hayatlarını sosyal medyadan paylaşıyorlar. Fakat geçtiğimiz günlerde paylaştıkları bir fotoğraf sosyal medyayı tam anlamıyla karıştırdı.

Binlerce takipçisi bulunan çiftin son adresi Bali oldu. Orada lüks bir otelde konakladılar. Genç çiftin kaldıkları oteldeki paylaşımları çok konuşuldu.

Fotoğrafta Kelly, 3 katlı bir yüzme havuzunun kenarından sarkıyor; Kody ise sudayken onu kollarından tutuyordu. Fotoğrafta görüldüğü üzere oldukça riskli bir durum ortaya çıkmıştı.

Daha fazla 'beğeni' almak isteyen çiftin bu 'tehlikeli' görseli ise sosyal medyada tabiri caizse ters tepti.

Çok sayıda kişi çifti eleştirdi. Gençlere yanlış örnek olduklarını, önlem almadan daha fazla beğeni almak için böyle tehlikeli davranışlar yaptıklarını ifade ettiler ve duruma tepki gösterdiler.

Olan bitene oldukça şaşıran çift, görüntüyü çekerken her türlü önlemi aldıklarını söyleseler de tepkiler dinmedi.

Bunun üzerine çift bir süre fotoğrafı yorumlara kapatmayı denedi.

Son yıllarda sosyal medya fenomenlerinin fotoğraf çekmek ve daha fazla beğeni almak için çok tehlikeli işlere kalkıştıkları biliniyor.

Öyle ki bu tehlikeli davranışlar sonucu hayatını kaybedenler bile oldu.

Uzmanlar ise hem kişilerin kendilerini riske atmaması hem de gençleri özendirmemesi için fenomenlerin tehlikeli pozlardan kaçınması gerektiğini vurguluyorlar.

Kelly ve Kody Instagram'ın en fenomen çiftleri arasında yer alıyor.

Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER 96 yaşındaki 2. Dünya Savaşı gazisi üniversiteden mezun oldu