Rıza Çalımbay'dan Mert Hakan transferi için doğrulama geldi

Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, oyuncusu Mert Hakan Yandaş'ın Fenerbahçe ile anlaştığını doğruladı. Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe'ye konuşan Çalımbay, "Mert Hakan Fenerbahçe'ye gidiyor" dedi.

24 Haziran 2020, Çarşamba 12:19 Son Güncelleme:
YAZI BOYUTU
Abone Ol Google News

Bilal Meşe'nin yazısı şöyle:

Muhabir için en zor süreç transfer dönemleridir, iyi bilirim. Hep papatya falları açılır, yüzlerce isim yazılır, ama birisi bile olmaz nedense! Muhabirlik yıllarımda hiç papatya falı açmadım, hep nokta atışı yaptım. İsmi yazdım, geldi ve imzayı attı.
Süper Lig’de amansız bir zirve yarışı veren Sivasspor’daki son gelişmeler için Rıza Çalımbay hocamı aradım, uzun uzun konuştuk.

Sohbet sırasında Fenerbahçe ile adı anılan Mert Hakan’ı da merak ettim tabii ki. Meğer biz konuşurken Mert Hakan yanındaymış. Rıza hoca her zaman nettir. Bana hemen “Bilal abi şuan yanımda... Fenerbahçe ile anlaştı, gidiyor” dedi. 
Ben de hemen Mert Hakan’a "Hayırlı olsun" dedim, başarılar diledim. O da "Sağol abi" diyerek teşekkür etti.
Böylece yılan hikayesine dönen Mert Hakan transferinde de ilk ağızdan gerçekleri öğrenmiş olduk...

Mert Hakan’ın yeteneğini biliyoruz ama saha içinde onu en iyi şekilde bize anlatacak Rıza Çalımbay hocamızdır. Sorduk o da şöyleanlattı;

Futbolu çok seviyor, en verimli olduğu yer forvet arkasıdır. Gerçi kanatlarda da oynuyor, iki ayağını kullanıyor. Yani çok yönlü bir oyuncu. Gittiği her takımda başarılı olur. Çok zeki, uyumlu bir yapısı var. Yenilgiyi asla kabul etmeyen bir karaktere sahip, iyi işler yapacağına inanıyorum...
Çok düzgün bir yaşamı var, tam bir profesyonel. Artı Bursalı, İstanbul’da sıkıntı çekmez.

Bu Video
İlgini
Çekebilir
Sıradaki haber yükleniyor...
holder
SIRADAKİ HABER Nika Ninua Beşiktaş'la anlaşmak üzere