Rize-Artvin Havalimanı inşaatında iş alamayan kamyoncular damper kaldırdı

Rize'nin Pazar ilçesi Yeşilköy köyünde yapımına başlanan Rize- Artvin Havalimanı inşaatında iş alamadıklarını belirten bir grup kamyon sürücüsü eylem gerçekleştirdi. Kamyonların damperlerini açarak şantiye karşısına çeken grup basın açıklaması yaptı

01 Kasım 2017, Çarşamba 15:35
A A
Rize-Artvin Havalimanı inşaatında iş alamayan kamyoncular damper kaldırdı
Yeşilköy Köyü’ndeki Rize- Artvin Havalimanı inşaatı önüne kamyonları ile gelen bir grup, damperlerini kaldırarak park etti. Jandarma ekiplerinin güvenlik önlemi aldığı alanda kamyon sürücüleri adına açıklama yapan Mevlüt Yazıcı,Pazar, Ardeşen ve Fındıklı ilçelerindeki kamyon sürücüsü arkadaşlarının havalimanında iş almak istediğini ancak başvurularına rağmen sonuç alamadıklarını belirtti.


"EKMEĞİ BİZ DEĞİL, DIŞARIDAN GELENLER YİYOR"


Mevlüt Yazıcı, "Cumhurbaşkanımız burada havalimanının bölge esnafına ekonomik katkı sağlayacağını açıklamıştı. Ancak şirket dışarıdan kamyon getirip nakliye yaptırıyor. Havalimanının yapılmasına çok seviniyoruz. Ama burada ekmeği biz kamyoncu esnafı değil, dışarıdan getirilen şirket elemanları yiyor. Biz istiyoruz ki bu işten biz de bir lokma ekmek yiyelim" dedi.


Sürücüler, şantiye karşısına damperlerini kaldırarak park ettikleri kamyonlarının yanında bekleyişe başladı.

 
Sıradaki haber yükleniyor...